Uz Eiropas Komisijas prezidenta amatu kandidēs Eiropas Tautas partijas līderis Vēbers 

Vācijas konservatīvo politiķis un Eiropas Tautas partijas priekšsēdētājs Manfrēds Vēbers pieteicis kandidatūru Eiropas Komisijas prezidenta amatam.

Savā paziņojuma runā Vēbers norāda, ka Eiropas Savienībā vēlas redzēt pārmaiņas: “Es ticu, ka varu aizsākt jaunu ēru Eiropā. Tas ir ļoti vajadzīgs, jo mēs nevaram turpināt kā šobrīd. Eiropai ir jāturas kopā – nav austrumi, rietumi, bagātie, nabagi, mazas vai lielas valstis, ir tikai viena Eiropas Savienība. Tauta uz ES raugās kā uz pārāk birokrātisku un elitāru struktūru. Es gribu Eiropu atgriezt atpakaļ tautas rokās.”

Vēbers ir pirmais Kristīgi sociālo savienības biedrs, kurš kandidē uz augsto amatu. Viņš varētu kļūt par pirmo vācieti 50 gadu laikā, kas ieņem ietekmīgo amatu. Vēbera kandidatūru atbalsta arī Vācijas kanclere Angelas Merkele.

Eiropas Parlamentā Vēbers darbojas kopš 2004.gada, bet Eiropas Tautas partiju vada kopš 2014.gada.

KONTEKSTS:

Eiropas Parlamenta vēlēšanas gaidāmas nākamā gada maijā. Un tad būs jāizraugās virkne augstāko institūciju vadītāju – jaunais Eiropas Komisijas, Eiropas Savienības Padomes līderis, kā arī cilvēks, kurš turpmāk atbildēs par Eiropas Savienības ārpolitiku.

Tam visam sāk gatavoties jau laikus, un sāk izskanēt pirmās nominācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti