Ungārijas opozīcijas partijas rīkos protestus pret Orbāna valdību

Ungārijā opozīcijas partijas cer, ka šodien protestos pret premjeru Viktoru Orbānu Budapeštā ielās izies desmitiem tūkstoši cilvēku. Opozīcija šonedēļ solīja 2019. gadu padarīt par „pretošanās gadu” nacionālistiski konservatīvajam premjeram. Protesti vērsti pret nesenajiem grozījumiem darba likumā, kas ievērojami palielina maksimālo pieļaujamo virsstundu skaitu, ko darba devēji var prasīt no darbiniekiem.

Ungārijas opozīcijas partijas rīkos protestus pret Orbāna valdībuGints Amoliņš

  Demonstrācijas pret jauno likumu notika jau decembrī. Budapeštā izcēlās arī sadursmes. Neskatoties uz to, likums stājās spēkā īsi pirms Ziemassvētkiem. Opozīcija apņēmusies turpināt protestus, pieprasot atcelt ne tikai darba likuma grozījumus, bet arī reformu, kas varētu apdraudēt tiesnešu neatkarību, kā arī pieprasīt lielāku brīvību sabiedriskajiem medijiem.

  Izmaiņas darba likumā paredz, ka maksimālais ikgadējo virsstundu skaits tiek palielināts no 250 uz 400 stundām. Arī laika periods aprēķinu veikšanai par virsstundu samaksu pagarināts līdz trim gadiem. Orbāna valdība pārmetumus noraida. Premjers norāda, ka izmaiņas palīdzēs firmām, kam trūkst darbaroku, kā arī nāks par labu strādniekiem, kas vēlas papildu ienākumus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti