Ungārijas opozīcija gatavojas apvienoties cīņai pret premjeru Orbānu

Ungārijas lielākās opozīcijas partijas apņēmušās veidot kopīgu sarakstu nākamajās parlamenta vēlēšanās 2022.gadā. Tādējādi tās vēlas radīt nopietnu pretstāvi ilggadējam premjerministram Viktoram Orbānam un viņa vadītajai nacionālkonservatīvajai partija “Fidesz”.

Viktora Orbāna stūrētā partija “Fidesz” kopš 2010.gada ir pārliecinoši uzvarējusi trīs nacionālajās vēlēšanās pēc kārtas. Tas ir ļāvis pašpasludinātajam “neliberālajam demokrātam” Orbānam nostiprināt gandrīz neierobežotu varu, par ko viņš regulāri ir nonācis domstarpībās ar Eiropas Savienību.

Ungārijas opozīcija gatavojas apvienoties cīņai pret premjeru OrbānuUldis Ķezberis

  Opozīcijas partijas Orbānu apsūdz autoritārismā un Ungārijas attālināšanā no eiropeiskajām vērtībām, taču līdz šim šie politiskie spēki bija ierauti savstarpējos strīdos.

  Tagad sešas kreiso, liberāļu un labējā spārna partijas ir apņēmušās apvienoties, lai pēc diviem gadiem paredzētajās parlamenta vēlēšanās spētu konkurēt ar valdošo partiju, kam pašlaik likumdevējā pieder divu trešdaļu vairākums.

  Opozīcijas partijas sagatavos kopīgu programmu un katrā no 106 vēlēšanu apgabaliem izvirzīs vienu kandidātu. Ja partijas iekšēji nespēs vienoties par labāko kandidātu, tad sarīkos īpašas priekšvēlēšanas.

  Opozīcijas jaunā stratēģija daļēji tika izmantota pirms gada notikušajās reģionālajās vēlēšanās. Tas palīdzēja iegūt varu galvaspilsētā Budapeštā un vēl vairākās pilsētās.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti