Ungārijā turpināsies protesti pret darba likuma grozījumiem

Ungārijas opozīcijas aktīvisti sola turpināt cīņu pret premjerministra Viktora Orbāna rosinātajām izmaiņām darba likumā. Tie paredz palielināt pieļaujamo virsstundu skaitu gadā un ilgāku to apmaksas laiku.

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā plašie protesti patlaban ir pierimuši, un aktīvisti tos sola atsākt pēc svētku brīvdienām.

Darbinieku akcijas sākušās lauku reģionos, un tajos piedalās simtiem cilvēku. Demonstranti skandēja pret premjeru un valdību vērstus saukļus, kā arī aicināja atcelt pretrunīgi vērtētos grozījumus darba likumā.

Tikmēr parlamenta deputāti no opozīcijas partijām paziņojuši, ka kopā ar arodbiedrībām tiek gatavotas vērienīgas pilsoniskas nepakļaušanās akcijas. Iespējams, notiks ceļu blokāde, taču plašāka informācija pagaidām netiek sniegta, jo, pēc organizatoru teiktā, esot nepieciešams koordinēt akcijas un saglabāt pārsteiguma elementu.

Grozījumi paredz no 250 uz 400 palielināt gada laikā pieļaujamo virsstundu skaitu. Darba devējiem arī dota iespēja aprēķinu par tām veikt trīs gadu laikā.

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti