Ungārijā turpinās protesti pret darba tirgus un tiesu sistēmas reformām

Ungārijā jau četras dienas turpinās protesti pret valdības vadītāja Viktora Orbāna rosinātajām darba tirgus un tiesu sistēmas reformām. Vislielāko iedzīvotāju neapmierinātību izraisīja premjerministra ierosinājums palielināt pieļaujamo virsstundu darba laiku.

Demonstrācijas sākās pagājušo trešdien, kad opozīcijas partiju pārstāvji parlamentā nesekmīgi centās nepieļaut likumu grozījumu pieņemšanu, kas paredz no 250 līdz 400 palielināt maksimālo pieļaujamo virsstundu skaitu gadā. Kritiķi pauda aizdomas, ka izmaiņas veiktas, pakļaujoties Vācijas un vietējo uzņēmēju spiedienam, lai risinātu darbaroku trūkuma problēmu.

Parlaments arī rosināja izveidot jaunas tieslietu ministra kontrolētas administratīvās tiesas, kas pārraudzītu valsts iepirkumus un vēlēšanu procedūras.

Pēc opozīcijas aicinājuma galvaspilsētas Budapeštas ielās izgāja vairāki tūkstoši cilvēku. Policija bija spiesta pielietot asaru gāzi un citus speciālos līdzekļus, lai savaldītu agresīvi noskaņotos aktīvistus. Līdz šim brīdim ievainojumus guvuši vairāk nekā 15 kārtības sargi, bet 50 nemiera cēlāji aizturēti.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti