Ungārijā pretimigrācijas kampaņā vēršas pret Junkeru un Sorosu

Ungārijā otrdien, 19. februārī, uzsākta jauna pret imigrāciju vērsta kampaņa. Tajā ungāru izcelsmes ASV miljardieris un filantrops Džordžs Soross un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers tiek vainoti par nelegālās imigrācijas atbalstīšanu. Brisele izskanējušo informāciju noraidījusi un uzskata par "viltus ziņām".

Ungārijā sākta jauna pret imigrāciju vērsta kampaņa
00:00 / 02:29
Lejuplādēt
Saskaņā ar Ungārijas valdības "Facebook" lapu, plašsaziņas līdzeklī "Blitz", ko finansē ar nodokļu maksātāju naudu, redzams plakāts ar Sorosa un Junkera portretiem, kur virs viņiem rakstīts: "Jums arī ir tiesības zināt, ko Briseles gatavojas darīt", bet citviet teikts, ka "viņi vēlas ieviest obligātās bēgļu uzņemšanas kvotas; vājināt dalībvalstu tiesības pār savu robežu aizsardzību; atvieglot imigrāciju ar migrantu vīzām".

 

Ungārijas valdības pārstāvis Zoltans Kovačs otrdien šo faktu apliecināja arī žurnālistiem. Viņš uzsvēra, ka "Brisele turpina atbalstīt nelegālo imigrāciju un ungāriem par to ir jāzina". Tāpēc ir arī uzsākta šī jaunākā informācijas kampaņa. Tomēr Kovačs noliedza, ka tā būtu daļa no maijā gaidāmo Eiropas Parlamenta vēlēšanu kampaņas.

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna labēji noskaņoto valdība, kam bieži bijušas nesaskaņas ar Eiropas Savienību tieši migrācijas jautājumos, arī iepriekš rīkojusi līdzīgas kampaņas, tostarp ar nosaukumu "Apturam Briseli" un "Neļaujiet Sorosam smieties pēdējam".

Soross pēdējos gados izpelnījies visnotaļ lielu nosodījumu no Orbāna – ASV miljardieris nodēvēts par "sabiedrības ienaidnieku" un vainots nekontrolētas imigrācijas atbalstīšanā.

Tajā pašā laikā nedrīkst neņemt vērā, ka Orbāna valdība bieži tikusi apsūdzēta par antisemītisku vārdu un tēlu izmantošanu kampaņās pret Sorosu, taču Budapešta visas šīs apsūdzības noliegusi.

Ne mazāk nozīmīgi, ka Orbāna režīmu atbalstošs medijs pēdējo mēnešu laikā ir uzbrucis vairākām amatpersonām. Piemēram, Nīderlandes deputātei, pret kuru medijs vērsies viņas kritiskā ziņojuma dēļ par Ungāriju, kas dotu pamatu Eiropas Savienībai uzsākt tiesvedību pret šo valsti. Tāpat starp cietējiem ir Junkera vietnieks un komisārs Franss Timmermanss.

Turpretī Eiropas Komisijas preses pārstāvis Margaritis Shins kampaņu nodēvēja par "viltus ziņu". Viņš uzsvēra, ka kampaņai trūkst ticamības un ka ungāru tautai ir tiesības zināt patiesību.

Shins pauda, ka Eiropas Savienība nevienā jautājumā nepārkāpj bloka dalībvalstu robežas aizsardzību, tieši pretēji - palīdz tās stiprināt. Tāpat viņš sacīja, ka dalībvalstis ir tās, kuras nosaka, kādos gadījumos tiek piešķirtas vīzas un cik lielā mērā atbalstīt migrācijas procesus valstī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti