Dienas notikumu apskats

Kanāda varētu vadīt vienu no četriem bataljoniem, kuri tiks izvietoti Baltijā un Polijā

Dienas notikumu apskats

Slimnīcu biedrība neatbalstīs papildu maksājumus obligātajai veselības apdrošināšanai

Ungārijā oktobrī notiks referendums par ES bēgļu kvotām

Ungārijā oktobrī notiks referendums par ES bēgļu kvotām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ungārijā 2.oktobrī notiks konsultatīvais referendums par Eiropas Savienības (ES) bēgļu kvotām, kurā iedzīvotājiem būs jālemj, vai valstij ir jāpiedalās kopējā ES bēgļu sadalē, vēsta AFP.

Pret šo shēmu ļoti asi iebilst premjers Viktors Orbans.

„Kā prezidents es paziņoju, ka referendums notiks 2.oktobrī,” paziņojumā norādīja Ungārijas prezidents Janošs Aders.

Ungārijas valdošie politiķi cer, ka gaidāmais noraidošais balsojums dos viņiem pamatu atteikties no dalības jebkādos Eiropas Savienības bēgļu izvietošanas pasākumos.

Orbana valdība iepriekš bija iestājusies pret ES plāniem sadalīt 160 000 bēgļu pa visām 28 ES valstīm. Pret kvotu sistēmu gan iestājās un to kritizēja arī citas ES valstis.

Ungārijas pilsoņiem, kas referendumā piedalīsies, būs jāatbild uz jautājumu, vai „jūs vēlaties, lai ES „noteiktu obligātu tādu personu, kas nav Ungārijas pilsoņi, izmitināšanu Ungārijā bez parlamenta piekrišanas?”

Budapešta iepriekš uzstāja, ka ES nav tiesību „pārveidot Eiropas kultūras un reliģisko identitāti”. Turklāt ES plāni ir pret valstu nacionālo patstāvību, kā arī paver vārtus teroristiem, kas valstī var ienākt kā migranti.

To sarunā ar Latvijas Radio Parīzē akcentēja arī Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijātro. “Mūsuprāt, tā vietā lai runātu par sloga sadalīšanu, būtu jārunā par sloga mazināšanu un esošo noteikumu un likumu ievērošanu. Mums Eiropā pastāv kopējie likumi, ko dēvē par Šengenas zonas un Dublinas noteikumiem. Un problēma slēpjas tajā, ka tās valstis, kas pārkāpj šos noteikumus, tiek slavētas. Bet tās valstis, kas likumus ievēro, tiek kritizētas. Tādēļ mēs uzskatām, ka ir būtiski tas, ar ko mēs sākam. Un pirmajam solim ir jābūt kontroles atgūšanai pār mūsu kopējo robežu. Visam pārējam būtu jāseko tikai pēc tam," sacīja Sijātro.

Viņš arī norādīja, ka pēc viņam pieejamām aplēsēm Eiropas kaimiņu reģionos, proti Ziemeļāfrikā un Tuvajos Austrumos pašlaik dzīvo 35 miljoni cilvēku, kuri varētu kvalificēties patvēruma meklētāja statusam. Tādēļ jebkāds migrantu pārvietošanas mehānisms varētu tikt uztverts kā ielūgums doties uz Eiropu. Ungārijas politiķi cer, ka negatīvais balsojums dos viņiem papildu argumentus, lai noraidītu šo Eiropas Komisijas (EK) priekšlikumu. Jāsaka, ka pašreizējā formā to neatbalsta arī Latvija un vairums Centrāleiropas valstu.

Atbilstoši bēgļu sadales kvotām Latvija ir apņēmusies divos gados uzņemt vairāk nekā 500 bēgļus no Itālijas un Grieķijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti