Ungārija grasās sodīt par palīdzību robežu nelegāli šķērsojošajiem migrantiem

Ungārijas valdība izstrādājusi likumprojektu, kas paredz kriminālsodus par palīdzēšanu nelegāli valsts robežu šķērsojošiem cilvēkiem. Likums gan vēl jāapstiprina parlamentā.

Ja likumprojektu pieņems pašreizējā redakcijā, Ungārijas pilsoņi nedrīkstēs migrantiem sniegt juridisku informāciju par patvēruma iespējām, tostarp dalīt bukletus, kuros šis process ir izskaidrots.

Likumprojekts paredz cietumsodus no dažām dienām līdz pat vienam gadam.

Vienlaikus Ungārijas valdība iecerējusi konstitūcijas grozījumus, lai Eiropas Savienība nevarētu politiski iejaukties valsts patvēruma piešķiršanas politikā. Pretēji Briseles rekomendācijām Ungārija pašlaik uzslējusi augstu žogu uz valsts dienvidu robežas.

KONTEKSTS:

Jau iepriekš Ungārijas parlamentā apspriests likumprojekts, kas vērsts pret imigrantus atbalstošām organizācijām. Bija paredzēts noteikt 25% nodokli nevalstiskām organizācijām, kas saņem finansējumu no ārvalstīm. To pārstāvjiem varēs aizliegt apmeklēt nelegālo imigrantu izvietošanas centrus pie valsts robežas un noteikt citus ierobežojumus.

Polija, Čehija un Ungārija jau ilgstoši atsakās uzņemt patvēruma meklētājus no Grieķijas un Itālijas, lai gan šādu pienākumu tām uzliek likums. Sākotnēji daļa no šīm valstīm ir mēģinājusi apstrīdēt Eiropas Savienības tiesā tā dēvēto bēgļu kvotu likumību. Tomēr tiesa noraidīja šo prasību, atzīstot kvotas par pamatotām. Bet arī tas nav mainījis situāciju.

Tādēļ tagad Eiropas Komisija paziņoja, ka bijusi spiesta vērsties pret šīm trim valstīm tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti