Ungārija bremzē Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ungārijas valdošās partijas "Fidesz" vairākums noraidījis Ungārijas Sociālistu partijas ierosinājumu balsot par Somijas un Zviedrijas pievienošanos NATO. To sociālajā tīklā "Facebook" paziņojis ierosinājuma autors Bertalans Tots.

Ungārija un Turcija ir vienīgās NATO dalībvalstis, kuras vēl nav ratificējušas līgumu par Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO.

Ungārijas valdība jau jūlijā iesniedza parlamentam ratifikācijai protokolus par Somijas un Zviedrijas uzņemšanu NATO, bet parlamenta spīkers joprojām nav iekļāvis šo jautājumu dienaskārtībā.

Parlamenta preses dienests informējis, ka balsojums paredzēts parlamenta rudens sesijā, taču neatklāja, kad tieši tas varētu notikt.

Visas NATO dalībvalstis jūnijā samitā Madridē piekrita uzņemt Somiju un Zviedriju NATO, tomēr šis lēmums vēl jāratificē dalībvalstu parlamentiem.

KONTEKSTS:

Somija un Zviedrija ilgstoši atturējās no iesaistīšanās NATO. Taču Krievijas iebrukums Ukrainā radikāli mainīja drošības situāciju Eiropā, un abās valstīs politiķu un sabiedrības vidū strauji pieauga atbalsts dalībai NATO.

18. maijā gan Somija, gan Zviedrija iesniegušas pieteikumus dalībai NATO.

Par gaidāmo alianses paplašināšanos pozitīvi izteicās gan NATO vadība, gan arī daudzas NATO dalībvalstis, taču bažas radīja Turcijas paziņojums, ka tā neatbalsta šo valstu iestāšanos NATO. Taču NATO samita priekšvakarā Turcija pauda atbalstu Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO.

29. jūnijā Zviedrija un Somija saņēma NATO uzaicinājumu pievienoties aliansei, bet šis lēmums vēl jāratificē visās 30 esošajās NATO dalībvalstīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti