Pusdiena

Inčukalna gaisa bojātāja «Vangažu nafta» nestrādā, bet apkaimē turpina smirdēt

Pusdiena

Kritizē ieceri maksāt lielas summas par slimiem bērniem, kas izņemti no aprūpes centriem

Ungārijā apstiprina «Stop Soross» likumu ar sodiem NVO, kas palīdz migrantiem

Ungārijā apstiprina «Stop Soross» likumu ar sodiem NVO, kas palīdz migrantiem

Ungārijas parlaments apstiprinājis jaunus likumus, kas paredz sodus nevalstiskajām organizācijām (NVO), kas palīdz migrantiem. Šāda veida ārvalstu organizācijām, kas darbojas Ungārijā, tiks piemērots papildu nodoklis. Tāpat viens gads cietumā draud tiem, kurus atzīs par vainīgiem "nelegālās imigrācijas veicināšanā".

Pretrunīgi vērtētais likumu kopums, ko trešdien apstiprināja Ungārijas parlaments, nosaukts par "Stop Soross" likumu. Mobilizējot savus atbalstītājus, premjera Viktora Orbāna labēji noskaņotā valdība izvērusi kampaņu pret ungāru izcelsmes ASV miljardieri Džordžu Sorosu, viņu apsūdzot par migrācijas uz Eiropu organizēšanu.

Jaunie likumi paredz cietumsodu līdz vienam gadam ikvienam, kuru atzīs par vainīgu par palīdzēšanu personām, kas ieradušās Ungārijā nelegāli no valsts, kas ir ārpus Šengenas zonas, un kuru dzīvībai nedraud tūlītējas briesmas.

Kriminālatbildība piemērota arī tādai rīcībai kā informatīvu skrejlapu izplatīšana. Likumos tas definēts kā "nelegālās imigrācijas veicināšana" – definīcija, kas kritiķu ieskatā ir neskaidra un plaši interpretējama. Tāpat iekšlietu ministram būšot tiesības aizliegt NVO darbību, kas apsūdzētas par migrācijas atbalstīšanu un uzskatītas par draudu nacionālajai drošībai.

Iepriekš otrdien parlaments arī apstiprināja atsevišķu likumu, ar kuru organizācijām, ko tur aizdomās par palīdzēšanu migrantiem, piemēros 25% nodokli.

Trešdien deputāti arī atbalstīja izmaiņas konstitūcijā, paredzot, ka nevienai varai nav tiesību ietekmēt "Ungārijas iedzīvotāju sastāvu" – šī formulējuma mērķis ir novērst Ungārijas dalību Eiropas Savienības patvēruma meklētāju pārvietošanas programmā. Izmaiņas arī paredz pienākumu visām valsts institūcijām "aizsargāt kristīgo kultūru".

Eiropas Padomes Venēcijas komisija, kas piedāvā juridiskas konsultācijas valstīm visā pasaulē, izvērtēja Ungārijas jaunos likumus, un bija paredzēts, ka tā savu vērtējumu iesniegs piektdien, 22.jūnijā. Tomēr Orbāna valdība lūgumu nogaidīt neņēma vērā un parlaments likumus jau apstiprinājis. Eiropas Padome līdz ar Eiropas Drošības un sadarbības organizāciju likumus iepriekš kritizējusi kā "patvaļīgus" un neskaidrus.

Starptautiskā cilvēktiesību organizācija "Amnesty International", pret kuru var tikt vērsti jaunie likumi, tos nosodīja kā "drakoniskus" un "nekaunīgu uzbrukumu pret cilvēkiem, kas meklē patvērumu no vajāšanām, un uzbrukumu tiem, kas viņiem palīdz".

Orbāna valdības rīcību kritizē arī ANO bērnu fonds UNICEF.

Ungārijas valdība pārmetumus noraida. Tā paziņoja, ka ar izmaiņām likumos "īsteno ungāru tautas gribu". Tie nepieciešami, jo "migrācijas spiediens Eiropā saglabājas un Sorosa tīkls, kā arī migrāciju atbalstošā Briseles politika mūsu valstij draud ar migrantu invāziju", teikts valdības paziņojumā.

Ungārijas parlamenta vēlēšanās aprīlī atkal pārliecinoši uzvarēja Orbāna vadītā "Fidesz" partija, iegūstot divu trešdaļu vairākumu, bet pašam Orbānam nodrošinot trešo termiņu premjera amatā pēc kārtas. Viņa priekšvēlēšanu kampaņa balstījās retorikā pret Sorosu un migrāciju.

Pats Sorosa fonds maijā paziņoja, ka aptur darbību Ungārijā "represīvās vides" dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti