UNESCO Pasaules preses brīvības balvu piešķir Baltkrievijas Žurnālistu asociācijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pasaules preses brīvības dienai veltītajā konferencē pirmdien, 2. maijā, tiks pasniegta UNESCO Pasaules preses brīvības balva. Šogad starptautiska mediju profesionāļu žūrija par balvas ieguvēju ir izraudzījusies Baltkrievijas Žurnālistu asociāciju, informēja UNESCO Latvijas Nacionālā komisija.

2021. gadā pēc policijas reidiem Baltkrievijas Žurnālistu asociācijas birojos ar Baltkrievijas Augstākās tiesas lēmumu organizāciju lika likvidēt. Paužot solidaritāti Baltkrievijas žurnālistiem un iestājoties par vārda brīvību visā pasaulē, 46 UNESCO dalībvalstis, tostarp Latvija, nominēja Baltkrievijas Žurnālistu asociāciju ''UNESCO Pasaules preses brīvības balvai 2022''.

Izraugoties laureātu, balvas žūrija novērtēja Baltkrievijas žurnālistu drosmi, atspoguļojot patiesu informāciju un veicinot vārda brīvību. Tāpat tas ir simbolisks apliecinājums atbalstam žurnālistiem visā pasaulē, kuri nebaidās kritizēt, oponēt un atmaskot autoritārus politiķus un režīmus.

Baltkrievijas Žurnālistu asociācija tika izveidota 1995. gadā kā nevalstiska plašsaziņas līdzekļu darbinieku organizācija ar mērķi Baltkrievijā veicināt vārda brīvību un neatkarīgu žurnālistiku. Tā apvieno vairāk nekā 1300 žurnālistu un ir Starptautiskās Žurnālistu federācijas un Eiropas Žurnālistu federācijas biedre.

Šogad, atzīmējot Pasaules preses brīvības dienu, no 2. līdz 5. maijam Urugvajā notiks UNESCO konference “Žurnālistika digitālajā aplenkumā”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti