Ukrainas un ES līderu tikšanās fokusā - attiecības ar Krieviju un nākamā apkures sezona

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Eiropas Savienības (ES) augstākās amatpersonas un Ukrainas prezidents Petro Porošenko ceturtdien, 27.augustā, tiksies Briselē, lai apspriestu iespējas mazināt saspīlējumu Ukrainas separātistu kontrolētajos reģionos un attiecībās ar Krieviju. Runās arī par nodrošināšanos pret iespējamajiem satricinājumiem energoapgādē gaidāmajā apkures sezonā.

Analītiķu vērtējumā, attiecības starp Krieviju un Eiropas Savienību šobrīd ir nonākušas visai zemā punktā, ko lielā mērā ir veicinājusi gan Krievijas atbalstīto Ukrainas austrumu reģionu separātistu izsmējīgā attieksme pret pamieru, gan arī abpusēji ieviestās sankcijas. Vienlaikus ES līderu izteikumos aizvien biežāk dzirdami atbalsta vārdi Ukrainai, paužot apņemšanos panākt sekmīgu Eiropas Savienības un Ukrainas asociācijas vienošanās noslēgšanu un atbalstu Ukrainai enerģētikas drošības jautājumos. Eiropas Savienības atbalstu Ukrainā īstenotajām reformām un teritoriālajai integritātei pauda arī Eiropas Komisijas pārstāve Ketrīna Reja:

''Mēs sveicam Ukrainu ar Neatkarības dienu un vienlaikus vēlreiz vēlamies uzsvērt, ka atbalstām Ukrainas teritoriālo integritāti. Mēs atbalstām uzsāktās reformas Ukrainā, jo uzskatām, ka tas ir labākais veids, lai padarītu Ukrainu par stipru valsti. Un šis jautājums skarts arī šis nedēļas tikšanās laikā starp Ukrainas prezidentu Porošenko un Eiropas Komisijas prezidentu Junkeru.”

Savukārt Eiropas Savienības komisārs enerģētikas un vides jautājumos Migels Ariess Kanjete pagājušonedēļ neslēpa, ka ne mazāk svarīgs Eiropas Savienībai ir arī jautājums par nemieru postītās valsts apgādi ar dabasgāzi nākamajā apkures sezonā.

''Lai gan situācija ir mazliet labāka nekā pagājušajā gadā, jo sākušās arī rietumvalstu dabasgāzes piegādes Ukrainai – it īpaši no Slovākijas -, Ukrainai vēl ir nepieciešams papildināt savas gāzes krātuves vismaz līdz 19 miljardiem kubikmetru, kuri ir nepieciešami bargas ziemas gadījumam. Taču šobrīd ir iesūknēti tikai 13,5 miljardi kubikmetru. Otrkārt, risinot Ukrainas apgādes jautājumus, mēs rūpējamies arī par to, lai netiktu pārtrauktas vai traucētas dabasgāzes piegādes uz Eiropas valstīm. Tas savā ziņā ir arī Krievijai svarīgs jautājums, jo tā ir iespēja Krievijai nostiprināt savu reputāciju kā stabilam, uzticamam dabasgāzes piegādātājam.''

Pašas Ukrainas valdības pārstāvji pēc tikšanās ar Eiropas ietekmīgāko valstu vadītājiem ir paziņojuši, ka Eiropas Savienība ir gatava septembrī noteikt jaunas sankcijas pret Krieviju, ja situācija Donbasā saglabāsies saspringta. Pagaidām netiek atklāts, kādas varētu būt iespējamās sankcijas, tomēr, visticamāk, ar tām tiks noteikti jauni ierobežojumi vairāku Krievijas amatpersonu ieceļošanai Eiropā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti