Panorāma

NA pašlaik neplāno vērsties pret E. Helmani

Panorāma

Panorāma

Volodimirs Zelenskis ceturtdien varētu apmeklēt Briseli

Ukrainas prezidents Zelenskis ceturtdien varētu apmeklēt Briseli

Tikai otrā reize kopš kara sākuma, kad ārpus valsts doties plāno Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš ceturtdien, 9. februārī, paredzējis doties uz Briseli, lai tiktos ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderiem un uzrunātu eiroparlamentāriešus.

Ziņa par gaidāmo Zelenska vizīti tika publiskota pirms laika – tā parādījās oficiālā ierakstā sociālajos medijos, kas gan drīz arī tika izdzēsts.

Informācija noplūda no Eiropas Parlamenta (EP) – EP Tautas partijas politiskās grupas tviterkontā parādījās ieraksts "Mēs ar nepacietību gaidīsim jūs Briselē, Zelenska kungs," – šis ieraksts sekoja pēc tam, kad žurnālistu vidū jau ziņa sāka izplatīties. To gan pēc tam dzēsa.

Par šo noplūdi tiek vainots EP prezidentes Robertas Metsolas birojs, kas visas parlamenta politiskās grupas bija informējis par gaidāmo vizīti.

Salīdzinājumam: Zelenska vizīte decembrī Vašingtonā tika plānota vislielākajā slepenībā, un diskusijās bija iesaistītas tikai nedaudzas augstākās amatpersonas abās pusēs – tas ir krass pretstats tam, kas notiek Briselē. Toreiz informācija par Zelenska došanos uz ASV tika slēpta līdz pēdējam brīdim drošības apsvērumu dēļ.

Provizoriskais plāns paredz, ka Zelenskis papildus uzrunai EP pusdienos kopā ar ES dalībvalstu līderiem – viņi visi būs Briselē ceturtdien un piektdien uz ārkārtas Eiropadomi. Šobrīd nav zināms, vai šī informācijas noplūde var apdraudēt Zelenska plānus. Tā būtu otrā reize kopš Krievijas plašā iebrukuma sākuma, kad viņš izbrauktu no valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti