Ukrainas prezidents: Krievijas hibrīdkarš ir visas brīvās pasaules problēma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Krievija un tās īstenotais hibrīdkarš ir ne tikai Ukrainas un Eiropas, bet visas brīvās pasaules problēma. Šādu viedokli intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" pauda Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Pēc Ukrainas prezidenta sacītā, Krievijas mērķis ir mainīt Eiropu, padarot to vājāku. Un tas tiek īstenots hibrīdkarā, finansējot populistiskas kustības, atbalstot Kremlim lojālus medijus kā "RT", un citādi, kam tiekot tērēti lieli resursi.

"Tā nav tikai Ukrainas problēma. (..) Tā ir visas brīvās pasaules problēma," teica Ukrainas prezidents Porošenko,

paužot viedokli, ka jaunā ASV administrācija un jaunievēlētie Eiropas valstu līderi daudz vairāk apzinās šo faktu. 

Porošenko norādīja, ka Krievija arvien nepilda prezidenta Vladimira Putina parakstīto tā saukto Minskas vienošanos. Tāpēc pasaulei jābūt solidārai ar Ukrainu un jāpagarina pret Krieviju noteiktās sankcijas, lai Putins būtu spiests atkal sēsties pie sarunu galda un atkārtoti apstiprināt Minskas vienošanos.

Jautāts par pašu mājās Ukrainā īstenotajām reformām, ko pieprasa starptautiskie partneri, tostarp Eiropas Savienība (ES) bezvīzu režīma ieviešanai ar Ukrainu, Porošenko atzina, ka atsevišķas skeptiskāk noskaņotas ES valstis ir pārmetušas, ka reformas Ukrainā tiek īstenotas pārāk lēni.

Ukrainas prezidents norādīja, ka kopumā esot īstenoti 144 reformu pasākumi, tostarp ir izveidota korupcijas apkarošanas iestāde.

"Nekad neesmu bijis apmierināts ar reformu plānu, taču kara apstākļos mums ir veicies izcili," uzskata Porošenko.

Viņš piebilda – to, ka Ukraina reformu jomā ir uz pareizā ceļa, apliecina arī Starptautiskā valūtas fonda lēmums piešķirt Ukrainai starptautiskā aizdevuma daļu.

Porošenko arī pauda pārliecību, ka Ukraina iestāsies ES, taču no viņa teiktā noprotams, ka tas, viņaprāt, varētu notikt ātrāk nekā pēc 20-25 gadiem, kā to iepriekš pieļāvis Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

"Kad Latvija vēl nebija ES, skeptiķi teica – vai nu jūs nekad nekļūsiet par ES dalībvalsti vai arī tas prasīs 25 gadus. Notika tā, ka Latvija kļuva par ES dalībvalsti daudz ātrāk. Latvijas piemērs Ukrainai kalpo kā spēcīgs dzinulis, lai veiktu reformas, mainītos un iestātos ES," teica Porošenko.

Viņš pauda gandarījumu, ka daudzas pasaules valstis, tostarp Latvija un pārējās Baltijas valstis, atbalsta Ukrainu tās ceļā uz iestāšanos Eiropas Savienībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti