"Ukrainas korupcija atstājusi pēdas 65 pasaules valstīs. Visbiežāk detektīviem nākas vērsties pēc palīdzības pie Latvijas, Kipras, Lielbritānijas, Vācijas un Šveices likumsargiem," teikts NABU paziņojumā.
Kā norāda NABU, birojs citu valstu tiesībsargājošām iestādēm nosūtījis teju 500 lūgumu pēc starptautiskās tiesiskās palīdzības, no tiem 118 - 2018. gada otrajā pusgadā vien, un uz 52 lūgumiem saņemta atbilde. Lūgumu mērķis ir noskaidrot korupcijas noziegumu pastrādāšanas apstākļus, kā rezultātā Ukrainas interesēm nodarīts kaitējums.
Kā pavēstīja NABU, vajadzību pēc starptautiskās komunikācijas izsauc tas, ka vairumā koruptīvo shēmu, galvenokārt saistībā ar valsts uzņēmumu darbību un nacionālo projektu realizāciju, piedalās ārzemēs reģistrēti uzņēmumi.
Parasti šīs kompānijas izpilda starpnieku lomu, kuras atstāj sev lauvas daļu no valsts kompāniju ienākumiem. Tālāk shēmu organizatori legalizē šos līdzekļus un tērē savām vajadzībām, tostarp politisku projektu finansēšanai, norāda NABU.
Kā aplēsuši NABU un Specializētā pretkorupcijas prokuratūra, korupcijas dēļ, kurā iesaistītas ārvalstu kompānijas, Ukrainas interesēm nodarīts kaitējums septiņu miljardu grivnu (228 miljonu eiro) apmērā.