Dienas ziņas

ECB paceļ likmes par 0,5 % un cels arī turpmāk

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Krievijas raķešu uzbrukumā Zaporižjai vairāki bojāgājušie

Ukrainas pretgaisa aizsardzība notriec 80% Krievijas raķešu

Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas patlaban spēj notriekt 80% Krievijas palaisto raķešu. Neraugoties uz šiem zaudējumiem, Krievijas armija tomēr turpina civilo un infrastruktūras objektu apšaudes.

Ukrainas Apvienoto spēku pavēlnieks Serhijs Najevs informēja, ka notriekto raķešu īpatsvars ir ievērojami mainījies un retos gadījumos pat ir lielāks par minētajiem 80%.

Pretgaisa aizsardzības speciālisti ir kļuvuši profesionālāki un kompetentāki, un katrs uzbrukums tiek analizēts, lai pilnveidotu aizsardzības sistēmu.

Viņš piebilda, ka Krievijas karaspēks arī mainījis taktiku un gaisa uzbrukuma līdzekļu pielietošanas paņēmienus.

Armijas pārstāvji atgādina, ka okupanti bieži izmanto viltus mērķus, lai vājinātu aizsardzību.

Neraugoties uz šiem panākumiem, ienaidnieks vēl joprojām spēj nodarīt nopietnus postījumus.

Krievijas raķešu triecienā Zaporižjas pilsētā pagājušajā naktī sagrauta piecstāvu dzīvojamā ēka un gājuši bojā vismaz četri cilvēki. Tā pavēstījis pilsētas padomes sekretārs Anatolijs Kurtevs. Iebrucēji uzbrukumā izmantojuši zenītraķeti S-300.

Ukrainas Valsts neatliekamās palīdzības dienests glābšanas operācijas laikā gruvešos meklēja izdzīvojušos.   Apšaudes rezultātā cietušas vēl divas dzīvojamās ēkas, kas palikušas bez elektroapgādes un ūdens. Atkal un atkal apšaudot Zaporižju, Krievijas karaspēks sagrāvis jau deviņas dzīvojamās ēkas, tādējādi radot grūtības izmitināt iedzīvotājus.

Krievijas karaspēka uzbrukumi turpinās arī Zaporižjas apgabala Orihivā. Tā atrodas vien atpuveni desmit kilometru attālumā no frontes līnijas. Iedzīvotāji, kas nav evakuējušies, dzīvo nepārtrauktas bombardēšanas apstākļos. Ielas ir tukšas. Uzbrukumos postījumi nodarīti teju katrai mājai. Dzīvokļos nav elektrības, ūdens vai apkures.

Tetjana rūpējas par pamestajiem mājdzīvniekiem. "Man pagrabā ir 12 kaķi. Nu, tie ir tikai tie, kas ir mūsu mājā, ir arī tādi, kas pieklīst. Arī suņi."

Pilsētā patlaban dzīvo aptuveni 1700 cilvēku. Šeit nav darba, vien uzbrukumos iznīcināto mājokļu labošana. Bet iedzīvotāji izdzīvošanai paļaujas uz humānās palīdzības kravām.

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti