Hara stāstīja: "Pirms divām dienām braucām uz Kijivu, jo ir vēlme viņu [sievu] un dēlu uz kādu laiku aizsūtīt projām no Ukrainas. Protams, ir grūtības ar pārvietošanos un mēs patērējām visu dienu, lai paspētu izbraukt no pilsētas pirms komandantstundas iestāšanās. Iebraucot pilsētā, bija diezgan liels sastrēgums, blokposteņos pārbauda mašīnas, bet, ja visi dokumenti kārtībā, ja ir Kijivas pieraksts un mašīnā bērni, tad viss notiek ātri un profesionāli."
Viņš pauda, ka ir diezgan neparasti redzēt – lai arī Kijiva ir ļoti liela pilsēta, mašīnu ir ļoti maz un pa pilsētu var pārvietoties ātri.
Luksofori daudzviet vispār nestrādā, mašīnu gandrīz nav.
Hara skaidroja: "Es dzīvoju Kijivas kreisajā krastā, kas nav centrālais rajons, un tur vispār cilvēku ir ļoti maz. Ir kontrolposteņi, un ir vietējie puiši civilajās drēbēs ar medību ieročiem, kuri apsargā savus mikrorajonus. Uz lielo ceļu krustojumiem ir policija un bruņoto spēku pārstāvji. Pilsētā faktiski atvērti ir tikai divi tilti, uz pārējiem stāv mūsu puiši, ir izvietota tehnika, redzēju vīrus ar "Javelin" iekārtām. Faktiski visi ir gatavi iespējamai pretinieka virzībai uz pilsētu."
Ukrainis arī pabija vairākos veikalos un aptiekās. Viņš atzina, ka dažviet rindas ir, bet lielajā aptiekā seši cilvēki rindā ir normāla parādība.
Viņš arī zināja sacīt, ka daži specifiski medikamenti, īpaši tie, kas ražoti ārvalstīs, ir pazuduši, bet vietējo ukraiņu medikamentu ir pietiekami.
"Par pārtikas produktiem es teiktu tā – pēc daudzuma to ir pietiekami, taču sortiments ir kļuvis mazāks. Piemēram, pārtikas produkti ir tikai no Kijivai tuvākajiem apgabaliem. Neteiktu arī, ka ir kāda liela ažiotāža, un cilvēki nepērk veseliem ratiņiem. Viss notiek kā parasti," viņš atzina.
Hara teica: "Redzēju arī lielu rindu pēc humānās palīdzības. Tāpēc liels paldies visām tām valstīm un organizācijām, kas mūs atbalsta, tostarp Latvijai. Tas ir ārkārtīgi vērtīgi, un jūs droši vien saprotat, ka pie mums pašlaik daudzi cilvēki vienkārši nestrādā un ar finansēm ir grūti. Tāpēc arī šāda palīdzība ir ļoti vietā."
Vienlaikus viņš atzina, ka principā pilsēta normāli funkcionē.
"Periodiski skan sirēnas. Arī man telefonā ir īpaša programma – lai arī pašlaik es dzīvoju aptuveni 40 kilometru attālumā no Kijivas, joprojām saņemu ziņas, ka reizi stundā ir vai nu gaisa trauksme vai nu tās atsaukums," Latvijas Radio stāstīja Hara.
KONTEKSTS:
Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.
Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.
Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.