Pilsētas amatpersonas iepriekš ziņoja, ka Krievijas karaspēks iegājis Severodoneckas nomalēs.
Krievijas spēki Severodoneckā iegājuši no diviem virzieniem, taču tālu tiem nav izdevies iespiesties. Pilsēta tiek teju nemitīgi apšaudīta.
“Situācija kļūst karstāka ar katru dienu. Nedēļas nogalē labu ziņu nav, evakuācija no Severodoneckas nav notikusi. Humānā palīdzība netika piegādāta. Apšaudes turpinās visu diennakti. Krievi sturmē Severodonecku, gūst zināmus panākumus, viņiem izdevies “ieķerties” divos virzienos, bet mūsu puiši turas, dod atbildi, un krievi, ja uz priekšu tiek, tad ar lieliem zaudējumiem un grūtībām,” vēsta Severodoneckas rajona administrācijas vadītājs Romāns Vlasenko.
“Krievijas triecienos Severodoneckai jau ir iznīcināta visa pilsētas kritiskā infrastruktūra. 90 procenti māju ir bojātas, un vairāk nekā divas trešdaļas pilsētas mājokļu ir pilnībā iznīcināti. Pilsētā nav sakaru un nepārtraukti notiek apšaudes.
Severodoneckas sagrābšana ir okupācijas kontingenta pamatuzdevums, un viņiem ir vienalga, ar cik dzīvībām viņiem par šo mēģinājumu jāsamaksā,” secina Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.
Lisičanskas pilsētu, kas atrodas tieši līdzās Severodoneckai, kontrolē Ukraina. Arī ceļu no Lisičanskas uz Bahmutu kontrolē Ukrainas armija, taču to pastāvīgi apšauda Krievijas karaspēks.
Šosejas nozīmi skaidro Doneckas apgabala pārvaldes vadītājs Pavlo Kirilenko:
“Šim ceļam ir nozīme divos aspektos – iedzīvotāju evakuācija, produkcijas piegāde uz kaimiņu reģionu, un tas ir arī nozīmīgs ceļš bruņotajiem spēkiem. Kad ienaidnieks nevar ieņemt šo ceļu, tad viņš vienkārši šauj uz to. Kopumā situācija reģionā ir sarežģīta, apšaudes neapstājas, bet ienaidniekam nav panākumu, tas atrodas savās pozīcijās.”
Ukrainas aizsardzības ministra vietniece Hanna Maļara sacījusi, ka Krievijas spēku mērķis šobrīd ir pilnībā pārņemt kontroli pār Luhanskas apgabalu, kā arī ielenkt Ukrainas karaspēku.
Tikmēr dienvidos Ukrainas spēki veikuši pretuzbrukumu Hersonas apgabalā, un tiek pieļauts, ka tas varētu piespiest Krieviju pārsūtīt papildspēkus uz šo apgabalu un palēnināt krievu centienus nostiprināt administratīvo kontroli pār okupētajām teritorijām Ukrainas dienvidos.
Maļara skaidrojusi, ka Krievijas spēkiem jau gandrīz beigusies jaunā tehnika, jo no jauna tiek aktivizētas vecās 60.–70.gadu iekārtas.
Tikmēr izdevums “The New York Times” raksta, ka cīņa par Donbasu varētu būt Krievijas pēdējā lielā ofensīva. Izdevums uzsver, ka pēc neveiksmes Kijivas ieņemšanā Krievijas pavēlniecība atkal kāpj uz vecā grābekļa, izkliedējot savus spēkus pārāk daudzās vietās vienlaikus.
KONTEKSTS:
24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.