Panorāma

V. Zelenskis lūdz G7 palīdzēt izveidot Ukrainas gaisa vairogu

Panorāma

Panorāma

Ļvivā glābiņu redz tikai pretgaisa aizsardzības stiprināšanā

Ukrainas pilsētā Ļvivā cer uz pretgaisa aizsardzības vairoga izveidošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Krievijas raķešu triecienu izraisīto elektrības padeves traucējumu dēļ nopietna situācija izveidojusies Ļvivas apgabalā Ukrainas rietumos, kur otrdien apšaudēs cietušas četras elektrostacijas.

Bojājumi izraisījuši arī traucējumus ūdensapgādē. Traucēti mobilie sakari. Ļvivas mērs Andrijs Sadovijs atzinis – kaut gan tiek izmantoti visi pieejamie ģeneratori, nav skaidrs, kad energosistēmu izdosies atjaunot tā, lai tā spētu darboties ar pilnu jaudu.

Ļvivas apgabala administrācijas vadītājs Maksims Kozickis sarunā ar Latvijas Televīziju pauda – būs īsta katastrofa, ja Ukraina ātri nesaņems pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Krievijas izšautās raķetes pārtraukušas mierīgo dzīvi

Pirms kara Ļvivā dzīvoja vairāk nekā 700 000 iedzīvotāju, bet tagad jau ap miljonu, jo, karam sākoties, pilsētā ieradās milzīgs skaits bēgļu. Vairāki simti tūkstošu ir izgājuši caur Ļvivu, lai dotos tālāk caur Poliju uz Eiropu.

Bet tiem, kas negribēja pamest Ukrainu un vēlējās palikt dzimtenē, Ļviva bija tālākais punkts, kur aizbēgt no aktīvās karadarbības zonas. Ļvivas reģionā izvietoti arī ap 11 000 ievainoto, kuri ieradušies ārstēties.

Tieši caur Ļvivas apgabalu ved maršruts, pa kuru Ukrainai no Polijas piegādā ieročus. Ļviva un tās apkārtne gan arī iepriekš bija sasniedzama Krievijas raķetēm, tomēr dzīve bija salīdzinoši mierīga.

Taču pirmdien, tāpat kā daudzviet citur Ukrainā, arī Ļviva saņēma triecienus pa energoapgādes objektiem. Ļvivas apgabalā vien pienāca ziņas, ka bez elektrības palikušas 353 apdzīvotās vietas.

Ļviva grima tumsā. Nedarbojās arī centralizētā ūdensapgāde. Tomēr pagājušajā naktī pilsētas dienestiem bija izdevies atjaunot 95% elektrības un 70% ūdens padeves.

Taču pēc jauniem raķešu triecieniem, ko Krievija raidīja otrdien, 30% pilsētas atkal palika bez elektrības. Slimnīcās uz laiku apturēja plānveida operācijas.

Sažņaudzam dūres un paciešam

Kozickis gan stāsta, ka arī šādos apstākļos Ļvivas apgabala iedzīvotāji cenšas saglabāt mieru.

"Ziniet – nekādas panikas. Cilvēki ir noskaņoti palīdzēt valstij un savai armijai. Cilvēki ir uzlādēti cīņai. Bez panikas. Viss kārtībā.

Sažņauguši dūres – paciešam. Un saprotam, ka tikai ar pacietību un ticību var izpelnīties šo uzvaru un izcīnīt to," uzsver Kozickis.

Vaicāts, vai ir ļaudis, kas pamet pilsētu, Kozickis stāsta, ka šādas tendences nav manītas.

"Cilvēki nepamet pilsētu, viņi domā, ko darīt tālāk. Tuvojas ziema, un viņi saprot, ka droši vien būs problēmas arī ar apkuri un turpināsies triecieni pa civilo infrastruktūru.

Visi ticam, ka tomēr mums iedos modernas pretgaisa aizsardzības sistēmas, ka mēs varēsim "slēgt debesis". Ja tas nenotiks, tad var būt īsta katastrofa lielajās pilsētās," atzīst Kozickis.

Viņš spriež, ka Krievijas rīkotie triecieni pret Ukrainas pilsētām var turpināties.

Pēc apgabala vadītāja domām, viss būs atkarīgs no tā, cik ātri Ukraina saņems mūsdienīgus ieročus, kas ļautu ne tikai doties uz priekšu frontē, bet arī pasargāt pilsētas, kas atrodas aizmugurē.

KONTEKSTS: 

10. oktobrī Krievija ar raķetēm īstenoja masīvus uzbrukumus Ukrainas pilsētām, apšaudot civilās infrastruktūras objektus un pilsētu dzīvojamos rajonus. Uzbrukumos nogalināti vismaz 19 cilvēki, vairāk nekā 100 ir ievainoti. Krievija arī 11. oktobrī turpināja apšaudīt Ukrainas pilsētas ar raķetēm.

Krievijas uzbrukums tiek vērtēts kā Kremļa atriebība par 8. oktobrī notikušo sprādzienu uz Kerčas tilta, kas okupēto Krimas pussalu savieno ar Krievijas teritoriju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti