Panorāma

Valsts kompensēs pusi no apkures sadārdzinājuma

Panorāma

Panorāma

Ukrainas vicespīkere: Krievija šo karu speciāli ievelk

Ukrainas parlamenta vicespīkere: Krievija šo karu speciāli ievelk

Šis ir kritisks brīdis karā Ukrainā – Krievija to speciāli ievelk un tieši no Eiropas un NATO sabiedrotajiem atkarīgs, kad Ukraina karā uzvarēs. Lai izbeigtu karu un vēlāk atjaunotu visu, kas  izpostīts, vajadzīgi ne tikai ieroči, bet arī tuvināšanās Eiropas Savienībai. Tā intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Ukrainas parlamenta vicespīkere Olena Kondratjuka. 

Posts, sagrautas mājas, dzīve frontes pirmajās līnijās. Tas viss apskatāms pēc Ukrainas parlamenta iniciatīvas atklātajā fotoizstādē Saeimas namā. To veido ukraiņu žurnālista un dokumentālā fotogrāfa Maksa Levina darbi, kuros iemūžināti skati no karstākajiem punktiem Ukrainā kara pirmajās dienās. 13. martā viņš pazuda bez vēsts – fotogrāfu nogalināja Krievijas karavīri.

Atklājot izstādi, Ukrainas parlamenta vicespīkere Kondratjuka izcēla, ka radies paradokss – karš ļāvis satuvināties citam ar citu, vienlaikus distancējoties no Krievijas.

“Tas ir arī turpinājums vēl vienai ļoti svarīgai iniciatīvai – mēs ļoti gaidām Eiropas Padomes lēmumu par kandidātvalsts statusa piešķiršanu.

Tādēļ mums ir ļoti svarīgi turpināt šo sadarbību ar Eiropas Savienību, ar visām valstīm, jo īpaši ar austrumu partneriem,” sacīja  Kondratjuka.

Ukrainas parlaments ir optimistiski noskaņots jautājumā par kandidātvalsts statusa saņemšanu.

Kondratjuka norādīja: “Šobrīd mēs piedzīvojam ļoti sarežģītus laikus, jo Krievija šo karu speciāli ievelk. Mēs šo karu jau uzskatām ne tikai par Ukrainas-Krievijas karu, bet arī par Eiropas karu. Tādēļ mums ir ļoti svarīgi, lai arī Eiropas valstis justu atbildību par to, ka ir jāpalīdz Ukrainai.

Ņemot vērā, ka gandrīz visas Eiropas Savienības valstis ir NATO, tieši no jūsu palīdzības ir atkarīgs, cik ātri mēs spēsim uzvarēt.”

Uz kara fotogrāfiju izstādes fona Kondratjuka pauda, ka mainījies arī parlamenta darbs.

“Tagad mēs saprotam, ka nav nekāda vadošā spēka vai opozīcijas. Mēs visi esam vienā frontē un partijā – par Ukrainu,” pauda  Kondratjuka.

Kondratjuka arī pateicās Latvijas valdībai un tautai par Ukrainai sniegto atbalstu. Gan par humāno un militāro palīdzību, gan par no kara bēgošo Ukrainas iedzīvotāju uzņemšanu.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt