Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs mēģina pārliecināt Eiropas Savienību par iestāšanās sarunu sākšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Ukraina ir cienīga jau šomēnes kļūt par Eiropas Savienības kandidātvalsti. Tas bija viens no galvenajiem Ukrainas parlamenta priekšsēdētāja Ruslana Stefančuka vēstījumiem, trešdien viesojoties Eiropas Parlamentā.

Ļoti emocionālā uzrunā Stefančuks personīgi pateicās Eiropas Parlamenta priekšsēdētājai Robertai Metsolai, kas kā viena no pirmajiem Eiropas līderiem apmeklēja Ukrainu pēc kara sākšanās. Viņš pateicās, ka parlaments atbalstījis Starptautiskās krimināltiesas izmeklēšanu par Krievijas pastrādātajiem noziegumiem.

Krievijas iebrukuma rezultātā  Ukrainā ir vairāk nekā 14 miljoni bēgļu, no kuriem apmēram 8 miljoni atrodas Ukrainas rietumu reģionos, bet 6 miljoni ārpus Ukrainas robežām.

Stefančuks pateicās ES valstīm un iedzīvotājiem par atbalstu un durvju atvēršanu. Bet viņš arī neslēpa savas ierašanās patieso iemeslu – tas saistīts ar 24. jūnijā gaidāmo ES līderu sanāksmi Briselē.

"Svarīgais jautājums ir – kas notiks tālāk. Es neslēpšu to, ka  mana misija tagad apceļojot daudzas Eiropas valstis un runājot ar Eiropas valstu parlamentiem, ieskaitot Eiropas Parlamentu, ir pārliecināt ikvienu, ka Ukraina ir cienīga kļūt par Eiropas Savienības kandidātvalsti.  Mēs skaidri apzināmies, ka tas ir tikai kandidāta statuss.

Ja 24.jūnijā mēs nesaņemsim šo signālu, tad to saņems Putins. Un viņš to skaidri interpretēs, ka viņš var turpināt ar [Ukrainas] sodīšanu.

Tāpēc es jūs lūdzu – darīsim visu iespējamo, lai 24.jūnijs kļūtu par izšķirošo dienu mūsu kopējā lielajā uzvarā."

Stefančuks arī lūdza Eiropu lūdza neatmest ar roku sankcijām pret Krieviju, jo ja karš turpinās, tad var būt nepieciešamas jaunas sankcijas. Stefančuks atzina, ka saprot, ka tās uzliek arī smagu slogu pašas Eiropas valstu ekonomikām, bet viņš uzsvēra, ka sakāves gadījumā cena būs vēl krietni vien lielāka.

Šīs vizītes laikā Stefančuks plāno apmeklēt ne tikai Strasbūru, bet arī vairākas citas Eiropas pilsētas, lai mēģinātu pārliecināt to politiķus uzsākt iestāšanās sarunu procesu ar Ukrainu.

Pagaidām nav skaidrs, vai Eiropas Komisija dos pozitīvu atzinumu par Ukrainas pieteikumu dalībai Eiropas Savienībā un kā uz to reaģēs 27 pašreizējo dalībvalstu līderi.

Tāpat nav arī skaidrs, kas notiks ar Moldovas un Gruzijas pieteikumiem. Iespējams, ka vispirms Ukraina varētu saņemt potenciālā kandidāta statusu.

“Šobrīd 91% ukraiņu atbalsta dalību Eiropas Savienībā. Tas ir bezprecedenta rādītājs. Es pat domāju, ka nevienā citā valstī, kas vēlas iestāties Eiropas Savienībā, jūs neatradīsiet tik fanātisku atbalstu," uzsver Stefančuks.

"Tas ir tādēļ, ka mūsu cilvēki šobrīd ziedo savu dzīvību un to, kas viņiem pieder, lai aizstāvētu tās vērtības un principus, kas ir būtiski katram eiropietim un Eiropas apvienošanai.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti