Ukrainas opozīcijas līderis: Timošenko piekrīt daļējai apžēlošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Ukrainas opozīcijas partijas "Tēvzeme" līderis un viens no ietekmīgākajiem notiesātās bijušās valsts premjerministres Jūlijas Timošenko sabiedrotajiem Arsenijs Jaceņuks paziņojis, ka Timošenko piekrīt daļējai apžēlošanai.

"Jā, Jūlija Timošenko piekrīt daļējai apžēlošanai. Viņa skaidri norādīja, ka sper nopietnu soli - Ukrainas likteņa labā viņa ir gatava pieņemt daļēju apžēlošanu," viņš otrdien teica, atbildot uz žurnālistu jautājumiem Kijevā.

Vienlaikus viņš paziņoja, ka no valdošās Reģionu partijas vai prezidenta Viktora Janukoviča parlamentā nav saņemts neviens likumprojekts par iespējām Timošenko, kas cieš no hroniskām muguras sāpēm, ārstēties ārvalstīs.

"Visas runas par kaut kādu likumprojektu neatbilst patiesībai: ne prezidents, ne Reģionu partija parlamentā nav reģistrējusi nevienu likumprojektu," uzsvēra Jaceņuks.

Preses brīfīngā frakcijas "Brīvība" līderis Oļegs Tjagņiboks piebilda, ka tamlīdzīgus likumprojektus Reģionu partija pat negatavo. "Un negrasās to darīt," uzsvēra deputāts.

Uz jautājumu, vai Timošenko piekritīs ārstēšanai Vācijā bez apžēlošanas,  "Tēvzeme" līderis sacīja, ka "pat tad, ja viņa pati tam piekristu, tam nepiekritīs Eiropas Savienība (ES), jo ES galvenais nosacījums ir politiskās vajāšanas izbeigšana, nevis politisko vajāšanu pārtraukums".

Jau vēstīts, ka Polijas bijušais prezidents Aleksandrs Kvasņevskis un bijušais Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Pets Kokss kā ES sūtņi šonedēļ uzturas Ukrainā ārkārtas divu dienu vizītē pēc tam, kad Ukrainas prezidents Janukovičs pagājušajā nedēļā paziņoja, ka vēlas, lai Timošenko  pamet valsti, tomēr apžēlot viņu negrasās.

Timošenko, kas cieš no hroniskam muguras sāpēm, ir paziņojusi, ka ir gatava doties ārstēties uz ārvalstīm, tomēr piebilda, ka vēlas panākt tiesiskuma atjaunošanu. Savukārt Jaceņuks līdz šim bija uzsvēris, ka Ukrainas opozīcija pieņems tikai Timošenko amnestiju vai apžēlošanu.

Domājams, ka Janukovičs cenšas atrast veidus, kā novērst, ka Timošenko atgriežas uz politiskas skatuves un piedalās prezidenta vēlēšanās 2015.gadā.

Tiek vēstīts, ka Ukrainas parlamenta iesniegtais likumprojekts paredz ļaut Timošenko  doties uz ārvalstīm, bet, kad viņa atgrieztos dzimtenē, viņai būtu jāpabeidz izciest 2011.gadā piespriestais septiņu gadu cietumsods.

Timošenko    tika apcietināta 2011.gada 5.augustā saistībā ar tiesvedību par tā dēvēto gāzes lietu. 2011.gada 11.oktobrī Kijevas Pečoras rajona tiesa viņai piesprieda septiņu gadu cietumsodu par amata pilnvaru pārsniegšanu, 2009.gadā parakstot Ukrainas valstij neizdevīgus gāzes piegādes līgumus ar Krieviju. No 2011.gada beigām bijusī Ukrainas premjere sodu izcieš Kačanovas labošanas kolonijā Harkovā.

2012.gada 9.maijā Timošenko pārveda uz slimnīcu Harkovā, jo viņa sūdzējās par hroniskām muguras sāpēm. Par viņas ārstēšanu atbildīgi ir Vācijas ārsti no Berlīnes klīnikas "Charite".

Timošenko atbrīvošana vai ļaušana viņai ārstēties ārvalstīs ir viens no nosacījumiem, lai Ukraina varētu parakstīt Asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu ar ES. Ukraina cer to izdarīt novembra beigās Viļņā gaidāmajā ES Austrumu partnerības programmas samitā, ko rīko pašreizējā ES prezidējošā valsts Lietuva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti