Ukrainas Ministru kabinets atsauc Saakašvili kandidatūru vicepremjera amatam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ukrainas Ministru kabinets ir atsaucis bijušā Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili kandidatūru Ukrainas vicepremjera amatam. Šāds lēmums tiek skaidrots ar to, ka Saakašvili kandidatūrai skaidru atbalstu nav paudis valsts prezidents. Arī valdošajā partijā “Tautas kalps” Saakašvili nav pietiekama atbalsta. Tāpēc pašlaik sāk izskanēt viedokļi, ka Saakašvili varētu piedāvāt arī kādu citu amatu.

Ukrainas ministru kabinets atsauc Saakašvili kandidatūru vicepremjera amatam
00:00 / 02:40
Lejuplādēt

Pagājušajā nedēļā Ukrainā visai skaļi izskanēja informācija par to, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis vicepremjera amatam reformu jautājumos esot uzrunājis bijušo Gruzijas prezidentu un arī bijušo Odesas apgabala administrācijas vadītāju Mihailu Saakašvili. Pats Saakašvili paziņoja, ka ir gatavs likt lietā savu iespaidīgo pieredzi sarunās ar ārvalstīm un starptautiskajām finanšu institūcijām, lai panāktu jaunu līdzekļu piešķiršanu Ukrainai.

Taču jau pirmajās dienās kļuva skaidrs, ka Saakašvili apstiprināšana šajā amatā tik viegla vis nebūs, jo ne visi deputāti bija gatavi atbalstīt viņa kandidatūru, turklāt arī Gruzija draudēja ar sava vēstnieka atsaukšanu, jo bijušais prezidents atrodas meklēšanā par aicinājumiem gāzt valsts varu Gruzijā.

Šodien kļuvis zināms, ka Ukrainas Ministru kabinets ir atsaucis piedāvājumu Augstākajai Radai par Saakašvili iecelšanu vicepremjera amatā. Patiesībā arī šeit ir visai liela neskaidrība, jo iesniegumu it kā iesniedzis tikai premjers, nevis oficiāli valdība. Vairāki ukraiņu ziņu avoti informē, ka Saakašvili iecelšanu amatā ir bloķējusi prezidentam Zelenskim lojālā partija “Tautas kalps”. Sākotnējā informācija liecina, ka no apstiprināšanai nepieciešamajām 248 balsīm Saakašvili atbalstam ir izdevies savākt vien no 140 līdz 170. Pat no “Tautas kalpa” rindām par Saakašvili būtu gatavi balsot vien 100 deputāti, un tas nozīmētu nepieciešamību meklēt balsis arī citās partijās. Šodien šādas sarunas Saakašvili esot rīkojis ar partiju “Balss”, turklāt viņš sevi par pārliecinošu kandidātu vairs neuzskatot.

Kā konstatē izdevuma "Censor.net" galvenais redaktors, Jurijs Butusovs, atbalsta Saakašvili nav tāpēc, ka publiski šādu atbalstu pagaidām ir izlēmis nepaust arī prezidents Volodimirs Zelenskis. Butusovs arī pieļauj, ka situācija var mainīties, jo Zelenski vada emocijas, tāpēc Mihaila Saakašvili iecelšana amatā joprojām ir iespējama, taču tas nozīmētu arī prezidentam uzņemties politisku atbildību.

Lai sarunas ar bijušo Gruzijas prezidentu nebeigtos ar izgāšanos un skandālu, Mihailam Saakašvili varētu piedāvāt gan prezidenta padomnieka posteni, gan, piemēram, virzīt viņu kā “Tautas kalpa” kandidātu Odesas mēra vēlēšanām, sniedzot viņam gan pilnu politisku, gan finansiālu atbalstu. Pēc žurnālista vārdiem, viss šis stāsts izskatās nedaudz pēc farsa, jo nevienā brīdī prezidents Zelenskis arī nav pateicis, par kādām tieši reformām Saakašvili būtu atbildīgs un kādus rezultātus valsts attīstībā viņš vēlētos sasniegt.

Tāpat viņš pieļauj, ka prezidenta administrācija, visticamāk, neizprot, cik daudzslāņainas varētu būt sekas Saakašvili izvirzīšanai šim amatam un cik graujošas būs sekas, ja sākotnējais piedāvājums tiks noraidīts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti