Ukrainas krīzes dēļ ANO var kļūt par Krievijas ķīlnieci

ANO Drošības padome piektdien pulcēsies uz sanāksmi, kurā kārtējo reizi tiks izskatīts Ukrainas jautājums. Iepriekš par situāciju Ukrainā un Krimā tika informēta arī ANO Ģenerālā Asambleja, kura balsoja par Ukrainas teritoriālās vienotības atzīšanu. Kā prognozē eksperti, balsojumi dažādās ANO institūcijās galu galā var radīt apdraudējumus arī pašu Apvienoto Nāciju pastāvēšanai.

Ukrainas jautājums ANO Drošības padomes dienaskārtībā ir kopš pirmajām Krimas krīzes dienām. Jau 28.februārī tika sasaukta Drošības padomes ārkārtas sanāksme un turpmāk šis jautājums tika aktualizēts ik pēc dažām dienām, taču 15. martā Krievija uzlika savu veto rezolūcijai par Krimas neatkarības referenduma pasludināšanu par nelikumīgu. Tālāk jau šis jautājums tika nodots balsošanai ANO Ģenerālajā Asamblejā, kuras lēmumiem ir tikai rekomendējošs raksturs.

Eksperti prognozē, ka jau piektdien Drošības padome varētu Ukrainas rezolūcijas tekstā iekļaut daudz stingrākus formulējumus un tad šī rezolūcija atkal atgriezīsies Ģenerālajā Asamblejā. Vienlaicīgi tiek norādīts, ka šis var izvērsties par īstu riņķa danci, kurā ar katru nākamo apli likmes tikai pieaugs un galu galā cena var būt arī pašas ANO un pasaules drošības veidošanas principu pastāvēšana. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti