Pasaules panorāma

Ukraina saņems jaunu atbalstu no EK

Pasaules panorāma

Pasaules panorāma: Čečeni karo kopā ar ukraiņiem; Kāds ir Krievijas komandieris karā Ukrainā?

Čečeni, kas cīnās plecu pie pleca kopā ar ukraiņiem

Ukrainas karaspēka rindās čečeni cīnās arī par savu brīvību

Ukrainai aizstāvēties pret Krievijas uzbrukumu palīdz daudz brīvprātīgo karavīru. Ukrainas pusē patlaban karo vismaz 20 000 ārzemnieku, kuru vidū ir arī čečeni.

Ukrainas parlaments otrdien atzina Ičkēriju (čečenu neatkarības cīnītāju pasludināto republiku) par "pagaidu okupēto teritoriju", kas šobrīd atrodas Krievijas kontrolē.

Tāpat ar Ukrainas parlamenta balsojumu nosodīts Krievijas pastrādātais genocīds pret čečenu tautu. Ukraina aicina starptautisko sabiedrību veikt neatkarīgu izmeklēšanu par noziegumiem, ko Krievija pastrādājusi Ičkērijas teritorijā.

Čečeni, kuri pašlaik Ukrainā cīnās plecu pie pleca ar ukraiņu karavīriem, vēsta, ka pašlaik viņiem nav iespējas cīnīties par savas zemes neatkarību, tādēļ izlēmuši doties palīgā ukraiņiem.

Viņi pārliecināti – ja karā ar Krieviju uzvarēs Ukraina, arī Čečenija kādu dienu var cerēt uz brīvu un neatkarīgu valsti.

Ukrainas pretuzbrukumā Harkivas apgabala ziemeļaustrumos piedalījās arī brīvprātīgie karavīri no Čečenijas. Tagad viņi ir atgriezušies treniņnometnē netālu no Kijivas un palīdz apmācīt jaunus brīvprātīgos no savas dzimtenes. Apmācībās tiek apgūta kaujas taktika, kā rīkoties ar ieročiem un kā darboties komandā.

Ukrainas karaspēka rindās karojošie brīvprātīgie čečenu karavīri ar Ičkērijas karogu

"Šodien dažiem tika mācītas šaujamieroču pamatprasmes. Bet militārajās operācijās piedalījās pieredzējušāki karavīri – viņi apguva prasmes, kas paaugstināja viņu kaujas gatavību," stāsta brīvprātīgais čečenu karavīrs ar segvārdu "Kaps".

Viens no karavīriem ar segvārdu "Tors" stāsta, ka viņa vienība bija viena no pirmajām, kas iekļuva Izjumā, kur pēc Krievijas karaspēka atspiešanas atrasti masu kapi. Vienība plāno atgriezties kaujas laukā.

"Mēs vēl neesam sasnieguši Mariupoli. Vai varat iedomāties, kas sagaida pasauli, kad nokļūsim Mariupolē? Krievi nogalināto līķus aplej ar hloru un cementu, bet viņi nespēs noslēpt visu. Līķu ir pārāk daudz, krieviem nav tik daudz hlora un cementa."

"Tors" atzīst, ka vienībā visi bijuši pārsteigti par to, cik ātri iebrucēji atkāpās.

Latvijas Televīzijai izdevās sazināties ar čečenu brīvprātīgo karavīru, kura segvārds ir "Maga". Viņš stāsta, ka ieradies Ukrainā, lai cīnītos gan par savas, gan Ukrainas tautas brīvību.

Kā zināms, čečeni karo arī Krievijas pusē, jo okupantu armijas rindās ir Čečenijas vadoņa Ramzana Kadirova sūtītie kaujinieki jeb tā sauktie "kadirovieši".

Krievijas sūtītie čečenu kaujinieki jeb tā sauktie "kadirovieši" okupētajā Ukrainas pilsētā Mariupolē

"Tas pats ienaidnieks, kurš vakar iznīcināja manu tautu, tagad ir ieradies, lai iznīcinātu Ukrainas tautu. Šo sāpi mēs lieliski saprotam, jo paši to visu esam izjutuši," atzīst "Maga".

Viņa vienības karavīriem uz pleca ir īpašas atpazīšanās zīmes – Ičkērijas un Ukrainas karogi.

Čečenu brīvprātīgais karavīrs ar Ičkērijas un Ukrainas karogiem uz pleca

"Maga" atgādina, ka Krievija uzsāka divus karus, lai pēc Padomju Savienības sabrukuma neļautu Čečenijai iegūt neatkarību.

"Mums problēma bija tāda, ka pasaule noslēdzās pret Ičkēriju. Nekādas palīdzības, nekāda atbalsta nebija. Mana tauta, tāpat kā Ukrainas tauta, turpina ciest okupācijas dēļ. Vēlos, lai pasaule atzītu, ka Ičkērija ir okupēta, un atzītu arī genocīdu, kas tur joprojām notiek un ko pret manu tautu īsteno Krievija."

"Maga" saka, ka šajā situācijā ir tikai divas iespējas – sēdēt malā un gaidīt, kas notiks, vai rīkoties pašiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti