Ukrainas izlūkdienests: Krievija varētu mēģināt sadalīt Ukrainu divās daļās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pašpasludinātajā Luhanskas Tautas Republikā drīzumā varētu notikt referendums par pievienošanos Krievijai. Tā paziņoja šīs separātistu kontrolētās Ukrainas teritorijas vadītājs. Savukārt Ukrainas amatpersonas ziņo, ka Krievija varētu mēģināt sadalīt viņu valsti divās daļās, lai izveidotu kaut ko līdzīgu Ziemeļkorejai un Dienvidkorejai.

Iespējams, Krievijas jaunais militārais plāns – Ukrainas sašķelšana divās daļās
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Iespējams, Krievijas jaunais militārais plāns – Ukrainas sašķelšana divās daļās

Ukrainas izlūkdienests uzskata, ka Krievijas jaunais militārais plāns varētu būt Ukrainas sašķelšana divās daļās. Tā kā Kremlim mēneša laikā nav izdevies pārņemt kontroli visā valstī, tas varētu mēģināt izveidot reģionu, kas tiktu pakļauts Maskavas kontrolei.

Varētu pieļaut, ka šis reģions atrastos Ukrainas austrumos, tuvāk Krievijas robežai, kur jau ir divas pašpasludinātās tautas republikas. Tā dēvētās Luhanskas Tautas Republikas vadītājs Leonīds Pasečniks sacīja žurnālistiem, ka drīzumā šajā teritorijā varētu notikt referendums par pievienošanos Krievijai. Nekādu precīzāku informāciju viņš nesniedza.

Kā zināms, Krievija ir vienīgā valsts, kas īsi pirms kara ar Ukrainu atzina separātistu kontrolēto Luhanskas un Doneckas teritoriju neatkarību.

Krievijas politiķi šo ziņu sagaidīja ar dalītām reakcijām. Leonīds Kalašnikovs, kurš Krievijas Domē atbild par sadarbību ar NVS valstīm, sacīja, ka šobrīd tādam referendumam būtu nepiemērots brīdis. Turpretī Federācijas Padomes biedrs Andrejs Klišass atbalstīja tautas nobalsošanas ieceri.

Pasaulē atšķirīga reakcija uz Baidena izteikumiem

Turpina skanēt arī reakcijas uz ASV prezidenta Džo Baidena sestdienas runu Varšavā. Tās noslēgumā Baidens sacīja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins nevar palikt pie varas un nodēvēja viņu par miesnieku. Vēlāk Baltais nams paskaidroja, ka Baidens neesot runājis par režīma maiņu Krievijā, bet gan par Putina ietekmi Ukrainā.

Krievija jau ir asi nosodījusi Baidena vārdus. Parlamenta apakšpalātas spīkers Vjačeslavs Volodins sacīja, ka Baidens esot vājš, slims un nelaimīgs.

Arī Francijas prezidents Emanuels Makrons piebilda, ka šobrīd nebūtu nepieciešams saasināt konfliktu. Makrons tuvāko dienu laikā vēlas atkal runāt ar Putinu par humāno koridoru izveidi, lai evakuētu civiliedzīvotājus no Mariupoles.

Makrons vēlas panākt pamiera noslēgšanu Ukrainā un Krievijas karaspēka izvešanu

Par jaunu mēģinājumu radīt drošus evakuācijas ceļus nesen paziņoja arī Ukrainas premjera vietniece Irīna Vereščuka. Mariupolē joprojām atrodas aptuveni 170 tūkstoši civiliedzīvotāju.

Karadarbība notiek arī citviet Ukrainā. Piemēram, Harkivā dienas laikā ir reģistrētas 44 artilērijas apšaudes un 140 raķešu uzbrukumi. Tomēr Ukrainas armija ziņo, ka viņiem ir izdevies arī atgūt atsevišķas teritorijas.

Francijas prezidents par savu diplomātisko centienu mērķi nosauca pamiera noslēgšanu un pilnīgu Krievijas karaspēka izvešanu. Te jāsaka, ka līdzšinējie Makrona mēģinājumi vienoties ar Putinu nav vainagojušies ar jebkādiem panākumiem.

Savukārt Kanādas vadība ir paziņojusi, ka tā ir gatava palielināt naftas, gāzes un urāna piegādes, lai palīdzētu risināt globālo enerģētikas krīzi. Kanāda ir ceturtais lielākais naftas ražotājs pasaulē. Tās dabas resursu ministrs Džonatans Vilkinsons ir sacījis, ka Kanāda, tāpat vairākas citas pasaules valstis, vēlas palīdzēt aizvietot Krievijas naftas un gāzes piegādes.

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Teksta tiešraižu arhīvs par Krievijas uzbrukumu Ukrainai pieejams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti