Ukrainas iedzīvotāju atbalsts dalībai NATO sasniedzis visu laiku augstāko līmeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ukrainā veikta sabiedriskās domas aptauja liecina, ka Ukrainas pievienošanos NATO aliansei atbalsta 83% iedzīvotāju, kas ir jauns rekords.

Socioloģiskās grupas "Reitings" 1.–2.oktobrī veiktās aptaujas dati liecina, Ukrainas iestāšanos Eiropas Savienībā atbalstītu 86% aptaujāto Ukrainas pilsoņu, bet iestāšanos NATO – 83%.

Jūnijā iestāšanos aliansē atbalstīja 76% respondentu. Lai gan Ukrainas austrumu iedzīvotāji iestāšanos NATO uztver nedaudz piesardzīgāk, arī tur pieaudzis šī soļa atbalstītāju skaits.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdien paziņoja, ka Ukraina iesniegs pieteikumu par uzņemšanu NATO paātrinātā kārtībā. Zelenskis pauda pārliecību, ka Ukrainas pievienošanās NATO ir iespējama jau drīzā nākotnē.

Kremļa runasvīrs Dmitrijs Peskovs žurnālistiem tikmēr sacījis, ka Maskava seko līdzi notikumiem saistībā ar Ukrainas iestāšanos NATO.

"Mēs dzirdējām Zelenska paziņojumu, redzējām dažādas reakcijas no NATO puses. Ir valstis, kas atbalsta paātrinātu iestāšanos, un ir valstis, kas to neatbalsta. Jebkurā gadījumā visi atsaucas uz vienprātības principu.

Mēs ļoti rūpīgi sekojam šim lēmumam, un jāatceras, ka tieši Ukrainas orientācija uz NATO un Ukrainas turpmākās dalības NATO apstiprināšana kļuva par vienu no speciālās militārās operācijas iemesliem."

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.

Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

KONTEKSTS:

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ir paziņojis, ka Ukraina aicinās NATO paātrinātā kārtībā izskatīt jautājumu par Ukrainas uzņemšanu aliansē.

Zelenskis norādīja, ka šogad Zviedrijai un Somijai tika dota iespēja paātrinātā kārtībā veikt procedūru, lai kļūtu par NATO dalībvalstīm, un šādu iespēju ir pelnījusi arī Ukraina.

Ukrainas uzņemšanai NATO būs vajadzīga visu alianses dalībvalstu piekrišana.

1949. gadā dibinātā Ziemeļatlantijas alianse pašlaik apvieno 30 dalībvalstis, kuru vidū ir arī Latvija un pārējās Baltijas valstis, kas paudušas atbalstu Ukrainas uzņemšanai.

2008. gadā Ukraina un Gruzija jau bija pieteikušās pievienoties NATO Rīcības plānam, kas tām pavērtu ceļu uz NATO. Taču dažas Eiropas valstis ar Vāciju un Franciju priekšgalā nolēma, ka Ukraina un Gruzija vēl nav gatavas šādam solim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti