Ukrainas ģenerālštābs: Baltkrievijā palielinās kaujas apmācību pasākumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Volīnijas un Poļesjes virzienos palielinās Baltkrievijas kaujas apmācību pasākumi, svētdien paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Ģenerālštābs.

"Volīnijas un Poļesjes virzienos vērojams operatīvo un kaujas apmācību pasākumu palielinājums Baltkrievijas Republikas bruņoto spēku reaģēšanas spēku pārbaudes laikā. Joprojām ir draudi, ka no tās teritorijas tiks veikti raķešu un aviācijas triecieni pret Ukrainas infrastruktūras objektiem," norādīts paziņojumā.

Tajā piebilsts, ka Siverskas virzienā Krievijas karspēks turpina nosegt Ukrainas un Krievijas robežas posmu Brjanskas un Kurskas apgabalos. Sumu apgabalā Ukrainas Bruņoto spēku pozīcijas tiek apšaudītas no mīnmetējiem.

Slobožanskes virzienā Krievijas spēki sistemātiski apšauda Ukrainas vienības, lai nepieļautu to kustību valsts robežas virzienā. Krievija veic pasākumus bruņojuma un militārās tehnikas atjaunošanai.

Harkivas virzienā iebrucēju galvenie centieni, kā vērtē Ukrainas Bruņoto spēku ģenerālštābs, ir noturēt ieņemtās pozīcijas un ierobežot ukraiņu vienību virzību. Ienaidnieks apšauda vairākas apdzīvotas vietas, kā arī attālināti mīnē iespējamos Ukrainas armijas darbības virzienus.

Tiek ziņots, ka Slovjanskas virzienā Krievijas karaspēks aktīvu karadarbību nav vedis, tomēr ir notikusi pastiprināta izlūkošana. Pamatā krievu centieni koncentrēti uz ieņemto pozīciju noturēšanu un apstākļu radīšanu, lai atjaunotu uzbrukumu. Krievija veic zaudējumu un krājumu papildināšanu.

Kā ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs, Krievijas karaspēks ar artilēriju apšaudījis civilo infrastruktūru Husarivkā, Velika Komišuvahā, Bohorodočnē, Svjatohirskā un citviet. Gaisa triecieni turpinās arī Izjumas rajona Dovhenkē.

Ukrainas ģenerālštābs iepriekš ziņoja ka Baltkrievijas Brestas apgabala Luņiņecas rajonā ir izvietots operatīvi taktisko raķešu kompleksu "Iskander-M" divizions.

Ukrainas militārā eksperta rezerves pulkveža Oleha Ždanova vērtējumā, Krievijas prezidents Vladimirs Putins spiež Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko veikt triecienus Luckas-Ļvivas virzienā.

Volīnijas un Poļesjes virzienos Baltkrievijas bruņotie spēki pastiprinājuši izlūkošanu un izvieto papildu vienības Gomeļas apgabala pierobežas rajonos.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti