Ukrainas galvaspilsētā Kijivā regulāri elektrības atslēgumi varētu turpināties līdz aprīlim

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā regulāri elektroenerģijas atslēgumi varētu turpināties līdz pat aprīlim. Tā norādījuši par energoapgādi atbildīgie pilsētas dienesti. 

Elektroenerģijas deficīts Kijivā aizvien aktuāla problēma.

Pēdējo dienu laikā Kijivā pazeminājusies gaisa temperatūra. Nedēļas nogalē tā vietām noslīdēja līdz -8 vai -11 grādiem, un tas Kijivā nav bieži. Piemēram, decembrī temperatūra pārsvarā turējās ap nulli. Tagad, salam pieaugot, palielinājusies slodze arī energoapgādes sistēmai. Tas notiek apstākļos, kuros šobrīd Ukrainā vidēji ir ap 20–30% elektroenerģijas deficīta.

Lai nodrošinātu līdzsvaru energosistēmā, Kijivā noteikti patēriņa limiti un turpinās plānotie elektroenerģijas atslēgumi. Piemēram, daudzviet pilsētā elektrība pilnīgi droši ir tikai aptuveni sešas stundas dienā, vēl sešas – tā var būt, bet var arī nebūt, un 12 stundas noteikti nav. Arī vietā, kur dzīvo Latvijas Radio žurnāliste, ir sākušies elektroenerģijas atslēgumi, kādi iepriekš vēl nebija pieredzēti.

Pēdējās dienās Kijivā notikušas arī vairākas preses konferences, kur amatpersonas skaidrojušas situāciju. 

Kā norādījuši par energoapgādi atbildīgie – šāda situācija visdrīzāk saglabāsies līdz pat aprīlim. Lai arī enerģētiķi aktīvi strādā, lai novērstu postījumus, elektrības joprojām trūkst un veidu, kā palielināt šīs jaudas, nav.

Savukārt Kijivas administrācijas vadītāja vietnieks Mikola Povorozniks par kopējo situāciju galvaspilsētā norādīja: "Es negribu to saukt par plānveida vai ārkārtas atslēgumiem. Mums ir elektroenerģijas deficīts, un tāpēc notiek atslēgumi. Aptuveni 200 tūkstoši patērētāju šodien bija bez elektrības; kas attiecas uz siltumapgādi un ūdens padevi, tad viss tiek nodrošināts ierastajā režīmā."

Ukrainas elektroapgādes sistēmā nenonāk arī nekas no Zaporižjas atmoelektrostacijas (AES), kuru kopš marta ir sagrābis Krievijas karaspēks. Kā otrdien preses konferencē informēja vecākais inspektors kodolenerģijas un radiācijas drošības jautājumos Olehs Korikovs, situācija šajā AES joprojām ir ļoti sarežģīta – tur zem ieročiem tiešā un pārnestā nozīmē darbu turpina ukraiņu stacijas darbinieki. Korikovs ziņoja, ka okupanti Zaporižjas AES pārvērtuši par militārās tehnikas un remonta bāzi. Ukraina elektrību no šīs AES nesaņem, taču ir spiesta to apgādāt ar elektrību, lai nodrošinātu tās drošības sistēmu darbu. 

Korikovs sacīja: "Šodien Krievijas okupantu sagrābtā Zaporižjas atomelektrostacija ir pārvērtusies no elektroenerģijas piegādātāja uz elektroenerģijas patērētāju. Visi seši enerģijas bloki ir apturēti, tomēr Zaporižjas atomelektrostacija turpina saņemt elektroenerģiju no Ukrainas."

KONTEKSTS: 

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas armijas vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti