Ukrainas bruņotajos spēkos tehniskas pārmaiņas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ukrainas austrumos joprojām turpinās bruņotais konflikts, kura aizsākumi meklējami pirms četriem gadiem. Šonedēļ Ukrainas iedzīvotāji pieminēja Maidana asiņaino notikumu ceturto gadadienu, savukārt valsts bruņotie spēki veikuši tehniskas pārmaiņas. Tikmēr Nacionālo bruņoto spēku karavīri Ukrainā nogādās labdarības sūtījumu.

Humānās palīdzības sūtījums būs jau devītais, ko sarūpējuši Latvijas uzņēmēji un iedzīvotāji. Latvija jau piekto gadu sniedz atbalstu militārajā konfliktā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm.

Tikmēr Ukrainā pieņemti būtiski lēmumi saistībā ar konfliktu valsts austrumos. Tiks mainīts pretterorisma operācijas formāts – tā kļūs par Apvienoto spēku operāciju, ko vadīs armija. Šādi Ukrainas varasiestādes vēlas sistematizēt iesaistītās bruņoto spēku vienības un citu drošības iestāžu vienības.

Šonedēļ Kijevā notika pasākumi Maidana protesta akcijās bojāgājušo piemiņai. Tajā paša likā Ukrainas prezidents Petro Porošenko parakstīja likumu par Donbasa deokupāciju. Ar šo likumu Krievija atzīta par agresorvalsti. Porošenko uzsvēra, ka šis likums nepārkāpj Ukrainas starptautiskās saistības, to vidū arī Minskas vienošanos. Krievija šo likumu jau paspēja nodēvēt par gatavošanos jaunam karam.

Tikmēr Kijevā turpinās tiesas process pret bijušo Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču. Tiesas procesā liecinieku statusā ir iesaistītas arī Ukrainas augstākās amatpersonas.

“Man izdevās personīgi redzēt cilvēkus militārās formās. Tie bija Krievijas karavīri, kuri ienāca Ukrainas teritorijā – Krimā. Krimas Autonomā Republika, kā arī tur esošās lidostas un jūras ostas tika ieņemtas bez Ukrainas piekrišanas. Tā bija agresija pret neatkarīgās Ukrainas teritoriju,” sacīja Porošenko.

Pret Janukoviču turpinās tiesas process saistībā ar slaktiņu Maidanā. Pēc gāšanas no amata 2014.gadā Janukovičs aizbēga uz Krieviju. Neilgi pēc tam tika okupēta Krimas pussala, kā arī sākās prokremlisko aktīvistu protesta akcijas Ukrainas austrumos, kā rezultātā tika okupēta daļa Donbasa.

Konfliktā gandrīz četru gadu laikā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 10 000 cilvēku, bet gandrīz trīs miljoni devušies bēgļu gaitās. Krievija pastāvīgi noliedz savu iesaisti šajā konfliktā, neraugoties uz dažādiem pierādījumiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti