Ukrainas atbrīvotajās teritorijās nogādās Latvijas sarūpēto palīdzību

No Latvijas palīdzības krava ar siltajām drēbēm, segām un pārtiku devās ceļā uz Ukrainas atbrīvotajām teritorijām. Latvijas bruņotie spēki, pārskatot savas rezerves, daļu nolēmuši ziedot, tāpat nozīmīgu atbalstu snieguši uzņēmēji, palīdzot sagādāt pārtiku.

Tuvojoties aukstākam laikam, arvien vairāk vajadzību ir ne tikai Ukrainas armijas karavīriem, bet arī civiliedzīvotājiem. Īpaši smaga situācija esot tikko atgūtajās teritorijās, tādēļ Nacionālo bruņoto spēku sarūpēto ziedojumu paredzēts nogādāt Donbasa reģionā.

Nozīmīgi atbalstu Ukrainas ļaudīm, sniedz arī Latvijas uzņēmēji. Atbalsta iniciatīva "Uzņēmēji mieram" vāc ziedojumus, lai sniegtu praktisku palīdzību un tieši tādu atbalstu, kāds visvairāk nepieciešams karadarbības skartajiem Ukrainas iedzīvotājiem. "Dobeles dzirnavnieks" savu produkciju ziedo kopš kara pirmajām dienām un darīšot to arī turpmāk.

Ukrainas vēstnieks Latvijā, sakot paldies par ziedojumu, norādīja - Ukrainas pusei ir svarīgi, ka viņi jūt un redz, ka atbalsts joprojām ir.

Kopš 24. februāra Latvijas valdības sniegtais militārais atbalsts Ukrainai cīņā pret Krievijas uzbrukumu ir mērāms jau aptuveni 300 miljonu eiro apmērā. Savukārt Latvijas iedzīvotāji, uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas apkopojušas ziedojumus vairāk nekā 15,7 miljonu eiro apmērā, informēja Aizsardzības ministrija.

Latvijas sniegtajā militārajā atbalstā iekļauti ieroči, individuālais ekipējums, sausās pārtikas uzturdevas, munīcija, prettanku ieroči, pretgaisa raķetes "Stinger", bezpilota lidaparāti, pašgājējhaubices, helikopteri, degviela u.c. preces. Tāpat ar Latvijas Aizsardzības ministrijas atbalstu Ukrainā regulāri tiek nogādāta daudzveidīga humānā palīdzība, kas tiek apkopota ar kustības "Uzņēmēji mieram" atbalstu. 

Aizsardzības ministrija sadarbībā ar organizāciju "Uzņēmēji mieram" īsteno iniciatīvu, kuras mērķis ir savākt ziedojumus vairāk nekā septiņu miljonu eiro apmērā, lai Ukrainas bruņotajiem spēkiem nodrošinātu militāros transportlīdzekļus, bruņuvestes, bruņotas ātrās medicīniskās palīdzības mašīnas, tehnoloģiju risinājumus un cita veida militāro palīdzību, piemēram, binokļus un nakts redzamības iekārtas.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Karadarbības sākumā Krievija ieņēma Hersonas pilsētu, bet Ukrainas aizstāvjiem izdevās atvairīt uzbrukumu galvaspilsētai Kijivai. Krievijas karaspēks masveidā pastrādāja kara noziegumus Kijivas apgabala pilsētās, nogalinot civiliedzīvotājus. Pēc ilgas pretošanās maijā Krievijas spēku kontrolē nonāca arī stratēģiski svarīgā Mariupoles pilsēta.

Krievijas karaspēks pēc atkāpšanās no Kijivas galveno uzmanību koncentrējis uz Ukrainas austrumiem. Taču citviet okupācijas spēkiem nav izdevies būtiski pavirzīties uz priekšu. Ukraina saņem no Rietumiem arvien vairāk moderno ieroču un īsteno pretuzbrukumus, lai atkarotu okupētās teritorijas.

Septembra sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti