Ukrainas armijas vadībai konflikts ar brīvprātīgo bataljonu

Piektdien Kijevā protesta akciju sarīkoja brīvprātīgo bataljona “Aidar” karavīri saistībā ar runām par bataljona izformēšanu. Ukrainas Aizsardzības ministrija skaidro, ka plānotas tikai administratīvas pārmaiņas, taču brīvprātīgie tam netic, no Ukrainas ziņo Atis Klimovičs.

Konflikts starp brīvprātīgajiem un armijas virspavēlniecību veidojies jau ilgi. Tā pamatā ir brīvprātīgo vēlme sākt vēl aktīvāku cīņu, nevis vienkārši saglabāt frontes līniju, kā tas notiek pašlaik. 

Šīsdienas protests parādīja to, ka pastāv ļoti lielas domstarpības un nesaprašanās starp aktīvām kara daļām un armijas vadību un Aizsardzības ministriju, stāsta Klimovičs. Ministrija esot ķērusies klāt pie brīvprātīgo bataljonu izformēšanas, un pirmais no tiem ir „Aidar”.

Konflikts iezīmē divus dažādus viedokļus. Karavīri frontē uzskata, ka viņiem būtu jārīkojas daudz enerģiskās un jāiet uzbrukumā, pat ieņemt Luhanskas un Doņeckas pilsētas un aiziet līdz robežai. Bet armijas vadība devusi pavēles palikt posteņos, un būtībā ļaut sevi apšaudīt. Bataljonā „Aidar” uzskata, ka tā ir neprofesionalitāte un būtībā nodevība.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti