Ukrainas armija turpina uzbrukumu valsts austrumos

Ukrainas armija turpina uzbrukumu prokrievisko separātistu kaujinieku pozīcijām valsts austrumos. No prokrieviski noskaņotajiem separātistiem ir atbrīvotas vairākas Luganskas apgabala pilsētas. 

Pēdējās diennakts laikā Ukrainas armija ir pārņēmusi savā kontrolē Popasnajas un Severodoņeckas pilsētas, informēja Ukrainas Aizsardzības ministrijas pārstāvji. Turpinās atbrīvoto apdzīvoto vietu un dzelzceļa atmīnēšana, kā arī infrastruktūras atjaunošana.

Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijs Geletejs otrdien arī atkārtoti norādīja uz Krievijas agresīvām darbībām. Pēdējās diennakts laikā bruņotie spēki tika pakļauti apšaudei no Krievijas  teritorijas, paziņoja amatpersona.

Ukrainas armijas  gūstā arī nonākuši 35 bruņotie kaujinieki. Pie viņiem ir atrasti Krievijas pilsonību apliecinoši dokumenti, kā arī informācija par piederību teroristiskiem grupējumiem.

Jau ziņots, ka pēc aprīlī notikušās Krimas aneksijas prokrieviskie separātistu kaujinieki aktivizējās Ukrainas dienvidaustrumos. Rietumvalstis aicināja Krieviju ietekmēt separātistus un panākt ieroču nolikšanu, taču Maskava norobežojas no pašpasludinātajām "tautas republikām" un ļauj agresijai turpināties. Ukraina vairākkārt norādīja, ka Krievija atbalsta separātistus un kaujinieki Ukrainas teritorijā nonāk caur Krieviju, arī NATO fiksēja krievu armijas koncentrēšanos Ukrainas pierobežā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti