Pretgaisa aizsardzības pozīciju atklāšanai Krievija izmanto dronus un balonus, norādīja Humeņuka. Melnajā jūrā pašlaik gatavībā ir divas Krievijas zemūdenes ar "Kalibr" raķetēm.
Ienaidnieks turpina karu arī kibertelpā, kur Krievijas hakeri dienā veic vidēji vairāk nekā desmit uzbrukumus Ukrainai.
Kā intervijā britu laikrakstam "The Independent" atklājis Ukrainas Drošības dienesta vadītājs Vasils Maļuks, Krievijas hakeru īstenotie uzbrukumi ir dažādi – gan masīvi, gan sarežģīti. Arī šo uzbrukumu mērķi ir dažādi, tostarp valsts resursi un kritiskās infrastruktūras objekti.
Maļuks gan uzsver, ka Ukraina veiksmīgi cīnās pret ienaidnieku arī kibertelpā. Krievijas hakeru īstenoto kiberuzbrukumu skaits pēdējos gados ievērojami audzis.
2020. gadā Ukrainas Drošības dienests reģistrēja 800 kiberuzbrukumus, 2021. gadā aptuveni 2000, bet pēc Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma reģistrēti jau vairāk nekā 4500 uzbrukumi.
KONTEKSTS:
2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu.
Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.