"Mēs pašlaik strādājam pie mūsdienīgiem inženiertehniskiem risinājumiem, lai visā valstī izveidotu bumbu patvertņu sistēmu. Runa ir arī par attiecīgu valsts būvnormatīvu izstrādi. Jaunajās patvertnēs būs paredzēts noteikts drošības līmenis, gādājot, lai tās būtu pieeejamas visām iedzīvotāju kategorijām," viņš uzsvēris.
Pēc ministra teiktā, iecerēts veidot gan virszemes, gan pazemes patvertnes, pēdējās dažkārt paredzot iespēju izmantot arī kā autostāvvietas.
"Svarīgi ņemt vērā jau esošo infrastruktūru un integrēt šīs patvertnes pilsētu un citu apdzīvoto vietu dzīvē. Vienkāršāk būs tur, kur patvertnes tiks būvētas pēc jauniem projektiem," viņš piebildis.
Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā cilvēki, glābjoties no aviācijas uzlidojumiem un apšaudēm, daudzas nedēļas pavadījuši ēku pagrabos un metrostacijās.
Šonedēļ Ukrainas Augstākajā radā tika iesniegts likumprojekts par teritoriju plānošanu un apbūvi, paredzot obligātu patvertņu ierīkošanu.
Kā šai sakarā atzinusi partijas "Tautas kalps" līdere Olena Šuļaka, karš parādījis, ka Ukrainā ir maz pilnīgi drošu patvertņu, kas spētu cilvēkus pasargāt no visiem riskiem, īpaši pašreizējā barbariskā kara apstākļos. Daļai patvertņu nav izbūvētas evakuācijas izejas, nav pieslēguma ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām, telpas nav piemērotas pārtikas glabāšanai. Patvertnes arī nespētu pasargāt cilvēkus no masu iznīcināšanas ieročiem, viņa norādījusi.
KONTEKSTS:
24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.
Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.