Ukraina turpina atvairīt Krievijas uzbrukumu. 27. februāris (Teksta tiešraides arhīvs)

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien, 24. februārī, paziņoja par "specoperācijas sākumu" Ukrainā, drīz pēc tam Putina režīms sāka masīvu uzbrukumu Ukrainai. Krievijas  agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. 27. februārī turpinās Krievijas spēku uzbrukums Kijevai un citām Ukrainas pilsētām.


28.02.2022 00:37

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā dzīvību zaudējuši 352 cilvēki, tostarp 14 bērni, svētdienas vakarā pavēstīja Ukrainas Veselības ministrija. Ievainoti 1684 cilvēki, tostarp 116 bērni.


28.02.2022 00:11

Industriāli attīstīto valstu grupas G7 ministri svētdien piedraudēja ar jaunām sankcijām Krievijai, ja tā turpinās iebrukumu Ukrainā. Aicinot apturēt Krievijas iebrukumu, Kanāda, Francija, Vācija, Itālija, Japāna, Lielbritānija un ASV kopīgā paziņojumā brīdina, ka pretējā gadījumā G7 spers tālākus soļus, lai noteiktu jaunas sankcijas.

G7 arī norāda, ka Krievijas agresīvie iekarojumi Ukrainā netiks atzīti.


27.02.2022 23:34

No rītdienas, 28. februāra, Krievijas aviokompānija "Aeroflot" uz nenoteiktu laiku pārtraukusi lidojumus uz Eiropu, liecina kompānijas paziņojums.


27.02.2022 23:17

Privātā satelītattēlu nodrošināšanas kompānija "Maxar", kas līdz šim sniegusi vizuālu informāciju par pierobežā sapulcinātajiem Krievijas spēkiem, pirms stundas ziņojusi par aptuveni piecus kilometrus gara Krievijas militārā konvoja tuvošanos Kijevai no ziemeļiem. Konvojā esot degvielas vedēji un tanki, vēsta "Sky News".

 


27.02.2022 22:27

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis svētdien vienojušās atbloķēt 450 miljonus eiro dalībvalstīm, lai tās iepirktu ieročus Ukrainai, paziņojis ES ārējās un drošības politikas augstais pārstāvis Žuzeps Borels.

Viņš pavēstīja, ka finansējuma ietvaros ES sniegs Ukrainai reaktīvos iznīcinātājus.

Borels arī paziņoja, ka ES dalībvalstis oficiāli apstiprinājušas aizliegumu veikt jebkādas transakcijas ar Krievijas centrālo banku.


27.02.2022 21:37

Kijevas mēra Vitālija Kļičko preses sekretāre izskanējušo informāciju par galvaspilsētas blokādi noliedza, sakot, ka tuvākajā laikā mērs viņas sacīto apstiprinās videopaziņojumā, vēstī medijs "Doždj". Iepriekš tika izplatīta ziņa, ka Kļičko intervijā "The Associated Press" pavēstījis, ka Kijeva ir ielenkta.


27.02.2022 20:38


27.02.2022 20:37

Zviedrija paziņojusi, ka lauzīs tradīciju nesūtīt ieročus uz aktīvā konfliktā iesaistītām valstīm un nosūtīs Ukrainai militāru ekipējumu, tostarp prettanku iekārtas. Tā ir pirmā reize kopš PSRS iebrukuma Somijā 1939. gadā, kad Zviedrija sūta ieročus konfliktā iesaistītai valstij.


27.02.2022 19:59


27.02.2022 19:41

Šodien Ukrainā aktīvākās kaujas notika Harkovas pilsētā, kas atrodas nepilnu 500 kilometru attālumā no Ukrainas galvaspilsētas Kijevas. Vakarpusē Ukrainas armijai ir izdevies atgūt kontroli pār pilsētu. Tomēr Harkovas iedzīvotāji joprojām tiek mudināti palikt iekštelpās.

Ar mainīgu intensitāti kaujas notiek arī Kijevā, tur darbojas diversantu grupas. Kijevā līdz rītdienai noteikta komandantstunda. Tikmēr diversantu grupas izplata skaļruņos paziņojumus par evakuāciju un aicina iznākt ielās – Kijevas vadība tās sauc par viltus ziņām un visiem iedzīvotājiem lūdz palikt iekštelpās. Daudzi iedzīvotāji guļ metro vai citās bumbu patvertnēs.


27.02.2022 19:27

Valsts prezidents Egils Levits raidījumā "Kas notiek Latvijā" atklāja, ka svētdien, 27. februārī, reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, strādājis pie četriem iesniegumiem starptautiskajām tiesām, tajā skaitā Starptautiskajai Krimināltiesai Hāgā. 


27.02.2022 19:26

Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena svētdien paziņoja, ka Eiropas Savienība (ES) slēgs gaisa telpu Krievijas lidmašīnām, aizliegs Kremļa propagandas kanālus "Russia Today" un "Sputnik", finansēs ieroču piegādes Ukrainai un noteiks sankcijas pret Krievijas līdzdarboni Baltkrieviju.


27.02.2022 17:42

Vairāki mediji un aculiecinieki ziņo, ka Gostomeļas lidlaukā iznīcināta pasaulē lielākā lidmašīna AN-225 "Mriya", kas tulkojumā no ukraiņu valodas nozīmē "sapnis". Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba pavēstīja: "Krievija varbūt iznīcināja mūsu "Mriya", bet tā nekad neiznīcinās mūsu sapni par stipru, brīvu un demokrātisku Eiropas valsti."


27.02.2022 17:32

Putina pavēle par trauksmes režīmu kodolspēkos ir totāli nepieņemama eskalācija Krievijas pret Ukrainu uzsāktajam karam, svētdien pavēstīja ASV, apsūdzot Krievijas līderi draudu safabricēšanā, lai attaisnotu tālāku agresiju.

Arī NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pauda satraukumu par Putina soli.


27.02.2022 17:21

Līdz šim Polijā iebraukuši gandrīz 200 000 bēgļu no Ukrainas, atsaucoties uz Polijas Iekšlietu ministrijas sniegto informāciju, ziņo Polijas Radio.


27.02.2022 16:53

Virkne valstu: Spānija, Kanāda, Itālija, Dānija, Zviedrija, Somija, Islande, Vācija un Beļģija slēgs savas gaisa telpas Krievijas lidmašīnām. Tāpat tam pievienojusies arī Francija un Austrija.

Līdz šim par savas gaisa telpas slēgšanu Krievijas lidmašīnām bija paziņojušas Baltijas valstis, Itālija, Vācija, Bulgārija, Polija, Slovēnija, Čehija, Rumānija, Dānija, Beļģija, Zviedrija, Islande un Somija.

Lasi arī: Latvija no pusnakts slēdz savu gaisa telpu Krievijas lidmašīnām


27.02.2022 16:51

Komentējot Putina doto pavēli par īpašo gatavības režīmu kodolspēkos, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts tviterī vēstīja:

"Mieru, tikai mieru!

Pie arvien katastrofālākas Krievijas karaspēka situācijas Ukrainā, bija neizbēgama Krievijas kodolieroču žvadzināšana. Šie paziņojumi rāda, cik vājš šobrīd Kremļa saimnieks jūtas. Protams, šobrīd jābūt apdomīgiem."


27.02.2022 16:21

Latvijas iedzīvotāji kopš ceturtdienas, 24. februāra, nepilnu četru dienu laikā vietnē "ziedot.lv" palīdzībai Ukrainai saziedojuši divus miljonus eiro, informēja "Ziedot.lv" pārstāvji.


27.02.2022 15:55

Krievijas prezidents Vladimirs Putins tikšanās laikā ar aizsardzības ministru Sergeju Šoigu un Krievijas Bruņoto spēku ģenerālštāba priekšnieku Valēriju Gerasimovu pavēlējis izsludināt īpašo režīmu Krievijas kodolspēkos. To viņš skaidroja ar rietumvalstu "nedraudzīgajām darbībām attiecībā pret Krieviju ekonomiskajā jomā". "Šeit es runāju par neleģitīmajām sankcijām, par kurām visi jau zina. Bet NATO valstu augstākās amatpersonas pieļauj agresīvus izteikumus mūsu valsts virzienā," norādīja Putins.


27.02.2022 15:40

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis telefonsarunā ar Baltkrievijas vadoni Aleksandru Lukašenko vienojies, ka Ukrainas delegācija bez priekšnosacījumiem tiksies ar Krievijas delegāciju uz Ukrainas un Baltkrievijas robežas pie Pripjatas upes.

Aleksandrs Lukašenko ir uzņēmies atbildību par to, lai visas Baltkrievijas teritorijā izvietotās lidmašīnas, helikopteri un raķetes paliktu uz zemes Ukrainas delegācijas ceļojuma, sarunu un atgriešanās laikā, teikts Ukrainas prezidenta paziņojumā.


27.02.2022 15:20

Saulkrastos pie Baltās kāpas novada iedzīvotāji pēc pašiniciatīvas šorīt pludmales smiltīs ar grābekļiem izveidojuši uzrakstu "Par mieru", paužot savu atbalstu Ukrainai.


27.02.2022 15:11

Ukrainas Aizsardzības stratēģiju centrs ziņo – pastāv ļoti liela iespējamība, ka Baltkrievija varētu tuvākajā laikā pieņemt lēmumu par tās spēku iesaistīšanos Krievijas agresijā pret Ukrainu.


27.02.2022 14:50

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā patlaban nav Krievijas spēku, un ukraiņi turpina atvairīt uzbrukumus pilsētai, atsaucoties uz Kijevas mēru Vitāliju Kļičko, vēsta raidsabiedrība BBC. Kļičko norādīja, ka Ukrainas armija un kārtībsargi turpina atklāt un novērst diversijas mēģinājumus.

Kijevā saglabājas komandantstunda. Tā ilgs līdz pat pirmdienas rītam. 


27.02.2022 14:33

Latvijas pašvaldības ir gatavas iesaistīties, nodrošinot ne tikai Ukrainas bēgļu izmitināšanu, daudzas pašvaldības jau ir gatavas atvest šos cilvēkus, norādīja Latvijas Pašvaldību savienības vadītājs Gints Kaminskis.

Pašlaik Latvijā garantētas vismaz 7000 gultasvietas bēgļiem no Ukrainas.

Iesaistījušās pilnīgi visas pašvaldības, un turpinās sagatavošanās darbi plašai bēgļu uzņemšanai.


27.02.2022 14:17

Latvijas Hokeja federācija (LHF) svētdien nākusi klajā ar paziņojumu, kurā pauž kategorisku nosodījumu Krievijas agresijai Ukrainā, apdraudot tās suverenitāti un graujot Eiropas demokrātijas pamatvērtības. LHF solidāri atbalsta sankcijas un Krievijas izolēšanu no starptautiskās sabiedrības dažādos veidos, tai skaitā, no starptautiskā sporta.

Latvijas Hokeja federācija kopīgā iniciatīvā ar citām pasaules hokeja federācijām vērsīsies Starptautiskajā Ledus hokeja federācijā (IIHF) ar aicinājumu apturēt Krievijas Hokeja federācijas un Baltkrievijas Hokeja federācijas dalību Starptautiskajā Ledus hokeja federācijā, vienlaikus atstādinot visas ietekmīgas Krievijas un Baltkrievijas amatpersonas no darba Starptautiskās Ledus hokeja federācijas padomē, komitejās un citās struktūrās


27.02.2022 13:46

Ukraina oficiāli iesniegusi prasību pret Krieviju Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautiskajā tiesā Hāgā, paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis. Viņš aicināja tiesu nekavējoties likt Krievijai pārtraukt karadarbību un sākt prasības izskatīšanu nākamnedēļ.

"Pieprasām saukt Krieviju pie atbildības par jēdziena genocīds izkropļošanu, lai attaisnotu agresiju," norādīja Zelenskis.


27.02.2022 13:36

Irpiņas pilsētā, astoņus kilometrus uz ziemeļrietumiem no Ukrainas galvaspilsētas, apturēta Krievijas kaujas tehnika, svētdien videovēstījumā sociālajā tīklā "Facebook" paziņoja Irpiņas mērs Oleksandrs Markušins.


27.02.2022 13:34

Divu dienu laikā jau 451 uzņēmums ir piedāvājis reālu atbalstu Ukrainai, ziņo Ekonomikas ministrijas pārstāvji, norādot, ka šobrīd valsts pārvaldes institūcijas organizē koordinētu atbalsta sniegšanu Ukrainai un Ukrainas pilsoņiem.

Vienlaikus Ekonomikas ministrija aicina iedzīvotājus, kas ir gatavi palīdzēt, individuāli nedoties uz robežkontroles punktiem, bet gan sazināties ar nevalstiskām organizācijām vai valsts institūcijām, kas koordinē palīdzības sniegšanu un kas informēs, kur un kāda palīdzība nepieciešama.


27.02.2022 13:16

Sīvas cīņas starp Ukrainas armiju un krievu spēkiem dienas laikā attīstījušās Harkovā un Kijevā.

 


27.02.2022 13:02

Zaķusalas televīzijas tornī šodien pacelts Ukrainas karogs.


27.02.2022 12:46

Reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, hokeja klubs Rīgas "Dinamo" svētdien, 27. februārī, paziņoja par izstāšanos no Kontinentālās hokeja līgas (KHL). Kluba padome pieņēmusi lēmumu izstāties no visām KHL struktūrām, teikts organizācijas paziņojumā.


27.02.2022 12:27

Ņemot vērā Baltkrievijas iesaisti pilna mēroga Krievijas karadarbībā pret Ukrainu, Ārlietu ministrija aicina Baltkrievijā esošos Latvijas valstspiederīgos pamest valsti.

Ministrija norādīja, ka lēmums pieņemts, ņemot vērā Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku pastiprināto aktivitāti Baltkrievijas teritorijā, drošības riskus un neprognozējamo drošības situācijas attīstību tuvākajā nākotnē.


27.02.2022 11:52

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome aizliegusi Latvijas teritorijā retranslēt Krievijas televīzijas kanālu "RBK". Lēmums pieņemts saistībā ar pārkāpumiem, kas tieši apdraud valsts drošību. Lēmums stājies spēkā nekavējoties. 


27.02.2022 11:38

Ukrainas puse norādījusi, ka sarunas ar Krievijas pārstāvjiem Baltkrievijā, Gomeļā tikušas apspriestas, taču Krievijas puse pēdējā brīdī pieprasījusi, ka vispirms Ukrainas armijai jānoliek ieroči. Ukraina atzīmēja, ka Kremļa paziņojumi ir tikai mēģinājums atbildību par sarunu izjaukšanu pārlikt uz Ukrainu.


27.02.2022 11:32

Krievijas uzbrukumā Ukrainai ir uzsākta fāze, kurā tiks pastrādāti ļoti daudzi kara noziegumi, Latvijas Televīzijā sacīja bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris, atvaļinātais pulkvedis Juris Dalbiņš.


27.02.2022 11:10

Eiropas Savienībai nekavējoties jāpiešķir Ukrainai kandidātvalsts statuss un jādod pieeja finansējumam, šādu viedokli paudis Latvijas Valsts prezidents Egils Levits. 


27.02.2022 10:54

Ukrainas Ārlietu ministrijas pārstāvis Oļegs Ņikoļenko paziņojis, ka ukraiņu gaisa spēki notriekuši raķeti, kas mērķēta uz galvaspilsētu Kijevu. Tā esot raidīta no Baltkrievijas.


27.02.2022 10:41

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņojis par jaunas vienības – Ukrainas Starptautiskā teritoriālās aizsardzības leģiona – izveidošanu. Šo bataljonu veidos ārzemniekiem, kuri vēlas piedalīties Krievijas militārpersonu uzbrukumu atvairīšanā.

Lai reģistrētos bataljonā un uzzinātu plašāku informāciju, jāvēršas savā valstī Ukrainas vēstniecībā pie aizsardzības jautājumu atašeja.


27.02.2022 10:26

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis svētdien paziņoja, ka ir gatavs sarunām ar Krieviju, taču ne Baltkrievijā, jo tā tiek izmantota iebrukumam Ukrainā. Kā svētdien paziņoja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, Krievijas delegācija ieradusies Baltkrievijā uz sarunām ar Ukrainas pārstāvjiem.

"Varšava, Bratislava, Budapešta, Stambula, Baku. Mēs tās visas piedāvājām Krievijas pusei. Jebkura cita pilsēta mums der valstī, no kuras teritorijas nelido raķetes. Tikai tā sarunas var būt godīgas. Un var tiešām izbeigt karu," pavēstīja Zelenskis.


27.02.2022 09:37

Ukrainas pretestība okupantiem ir daudz sīvāka, nekā Krievija gaidījusi, vērtē militārie speciālisti. Ukrainas ģenerālmajors Boriss Kremenckis sestdien medijiem pastāstīja, ka Ukrainas spēki saņēmuši gūstā aptuveni 200 iebrucējus. "Dažiem ir tikai 19 gadu, viņi vispār nav apmācīti un ir slikti ekipēti," norādīja Kremenckis, 

Arī Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs "Twitter" norādīja, ka pasaule neticēja un apšaubīja Ukrainas spēju cīnīties pretim Krievijas spēkiem.


27.02.2022 09:03

Krievija slēgusi savu gaisa telpu Baltijas valstu un Slovēnijas lidsabiedrībām, jo šīs valstis slēgušas savu gaisa telpu Krievijas aviokompānijām, pavēstījusi Krievijas federālā gaisa transporta aģentūra "Rosaviacija".


27.02.2022 08:30

Ukrainas otrajā lielākajā pilsētā Harkovā svētdienas rītā redzēta Krievijas kaujas tehnika, vēstī medijs "Doždj" un raidsabiedrība "BBC". Pilsētas administrācijas pārstāvis medijiem norādījis, ka Krievijas kaujas tehnika "ielauzusies pilsētā", tomēr precīza situācija vēl neesot apzināta. Pilsētas iemītnieki aicināti neatrasties Harkovas ielās.


27.02.2022 07:43

Situācija Ukrainas galvaspilsētā šobrīd ir mierīga, medijam "Doždj" pavēstījis Ukrainas galvaspilsētas vicemērs Nikolajs Povoroņiks. Pēc viņa teiktā Kijevu patlaban pilnībā kontrolē Ukrainas armija. 

Savukārt nakts laikā pilsētā notikušas vairākas sadursmes starp Ukrainas armiju un diversantu grupām, norādīja Povoroņiks.


27.02.2022 07:37

Ukrainas premjerministrs Deniss Šmihaļs mikroblogošanas vietnē "Twitter" pateicies Rietumvalstīm par vienošanos saistībā ar atsevišķu Krievijas banku atslēgšanu no SWIFT sistēmas.

 


27.02.2022 07:31

Rietumvalstis vienojušās par jaunām finanšu sankcijām Krievijai, kas paredz atslēgt vairākas Krievijas bankas no starptautiskās maksājumu sistēmas SWIFT un liegt Krievijas centrālajai bankai izmantot starptautisko finanšu sistēmu rubļa kursa atbalstīšanai, sestdienas vakarā paziņoja Vācijas valdības preses pārstāvis.


27.02.2022 07:04

Agrā svētdienas rītā Ukrainas austrumu pilsētā Harkovā uzspridzināts gāzes vads, paziņoja Ukrainas Valsts īpašo sakaru un informācijas aizsardzības dienests. Savukārt Kijevas apgabala Vasiļkivas apkārtnē uzspridzināta naftas bāze. 


27.02.2022 06:59

Ukrainas galvaspilsētā Kijevā vairākos rajonos un citās Ukrainas pilsētās turpinās kaujas; Ukrainas bruņoto spēku vienības cīnās pret Krievijas okupācijas spēku uzbrukumu. 

Lai gan kopš kara sākuma pagājušas jau trīs dienas, kaujas turpinās tur, kur tās sākās, un Ukrainas bruņotie spēki neļauj ienaidniekam virzīties uz priekšu, paziņojusi Ukrainas prezidenta kanceleja.

Kaujas notiek Harkovā, Hersonā, Odesā,  Mikolajivā. Sumi, Čerņihivā, Žitomirā, bet situācija saasinās Kijevā,  jo tur atrodas valsts vadība, atzīmēja prezidenta kanceleja. 

Naktī uz svētdienu visā valstī uzbrukumos cietuši naftas termināļi un gāzes vadi. 


Krievija turpina uzbrukumu Ukrainai: 26. februāra teksta tiešraides arhīvs

KONTEKSTS:

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 21. februārī atzina Doneckas un Luhanskas "tautas republiku" neatkarību no Ukrainas. Putins arīdzan piedraudēja Ukrainai, pieprasot, lai Ukraina nekavējoties pārtrauc karadarbību pret separātistiem, "pretējā gadījumā visa atbildība par iespējamo asinsizliešanas turpināšanu pilnībā būs uz Ukrainā valdošā režīma sirdsapziņas".

Taču 24. februārī Putins paziņoja, ka Krievija ir sākusi "militāru operāciju" Ukrainā, un aicināja Ukrainas armiju "nolikt ieročus". Tas no demokrātiskās pasaules izsauca vēl lielāku nosodījumu un nākamos sankciju soļus pret Krieviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt