Ukraina triecienus Krievijā veikusi ar modificētiem padomju laika lidrobotiem

Ukraina triecienus diviem Krievijas armijas lidlaukiem vairāku simtu kilometru attālumā no savām robežām veica ar pašu spēkiem modificētiem padomju laika lidrobotiem, šādi signalizējot, ka Kijiva, kas lielā mērā paļaujas uz Rietumu ieročiem, attīstījusi jaunas militārās spējas.

Triecienos izmantotie lidroboti bija vēl no padomju laika palikušie novērošanas lidaparāti Tu-141, kas tika modificēti, izdevumam "Politico" skaidroja divi avoti, kas ir pazīstami ar situāciju.

Šī lidrobotu modificēšana liecina par Ukrainas aizsardzības industrijas inovācijas spējām laikā, kad pat Krievija spiesta pirkt lētus Irānas bezpilota lidaparātus, lai īstenotu savas gaisa kara operācijas.

5. decembrī Ukraina sarīkoja uzbrukumus Krievijas kara lidlaukiem Saratovas apgabalā un Rjazaņā, simtiem kilometru attālumā no Ukrainas robežas.

Ar triecieniem Krievijas lidlaukiem arī tiek apliecināti mērogi, kādos Ukraina spēj veikt triecienus dziļi Krievijas iekšienē. Tie arī raisa jautājumus, vai Ukraina līdzīgus triecienus veiks nākamo nedēļu laikā.

Ukraina vairākus mēnešus mudinājusi Rietumu sabiedrotos nodrošināt tai tālā darbības rādiusa raķetes un lidrobotus, tomēr ASV un Eiropa līdz šim atteikušās to darīt, bažījoties, ka šie ieroči varētu tikt izmantoti triecieniem Krievijas iekšienē.

Bez papildu resursiem tālā darbības rādiusa ieroču izgatavošanā, Ukrainai arī turpmāk var nākties paļauties uz modificētiem lidrobotiem, bet Maskava, domājams, centīsies tos izsekot.

"Galvenais panākumu faktors bija pārsteigums. Krievija vienkārši negaidīja neko tamlīdzīgu," sacīja viens no avotiem, kas strādā Ukrainas valdībā. "Tagad viņi būs gatavi."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti