Ukrainā svin Neatkarības dienu

Ar svinīgiem sarīkojumiem dažādās Ukrainas pilsētās pirmdien, 24. augustā, svin valsts neatkarības 29. gadadienu.

Dienas sākumā valsts prezidents Volodimirs Zelenskis ar sievu Olenu godināja Mihailovskas laukumā tos karavīrus, kuri aizstāvējuši valsts suverenitāti. Pasākumā piedalījās arī kritušo karavīru ģimenes un kara veterāni.

Vēlāk galvenie pasākumi noritēja Sofijas laukumā. Tur, skanot valsts himnai, tika pacelts Ukrainas karogs.

“Šī ir 29. diena pēc kārtas ar patiešām labu rītu gan man, gan Ukrainai. Jā, saskaramies ar daudziem izaicinājumiem, bet nu jau 29 dienas pagājušas bez kaujas zaudējumiem Ukrainas austrumos. Kad nesen runāju tur ar vietējiem, vaicāju, vai viņi ziņās dzirdējuši, ka esam vienojušies par klusumu. Viņi atbildēja, ka nav dzirdējuši ziņas, bet dzird klusumu,”  uzrunā teica Zelenskis.

“Un šodien, 29. pamiera dienā, Ukrainas neatkarības 29. gadadienā, mēs visi lūdzam Dievu, lai klusuma dienas kļūst par mēnešiem. Mēneši - par gadiem. Gadi – par gadsimtiem un pēc tam gadu tūkstošiem. Mieru, harmoniju un labklājību Ukrainā!” novēlēja Zelenskis. 

Ukrainā dažādi sarīkojumi notiks visu dienu. Tā kā vairāki miljoni ukraiņu dzīvo ārpus dzimtenes, dažādi atceres pasākumi notiks arī citās valstīs.

KONTEKSTS:

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai  piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Karadarbības pārņemtajā Austrumukrainā 27. jūlijā bija jāstājas spēkā jaunam pamieram starp Ukrainas valdības spēkiem un Krievijas atbalstītajiem bruņotajiem grupējumiem. Tas ir jau kārtējais pamiers vairāk nekā sešus gadus ilgā konflikta laikā. Tomēr sagaidāms, ka situācija karadarbības zonā saglabāsies saspīlēta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti