Ukrainā savākti paraksti aicinājumam legalizēt viendzimuma laulības

Ukrainā ir savākti vairāk nekā 28 000 parakstu petīcijai ar aicinājumu legalizēt viendzimuma laulības. Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska birojam tagad būs jāizvērtē šis aicinājums un jālemj, vai prasība ir pamatota un vai nepieciešams veikt izmaiņas likumdošanā.

Ukrainā homoseksuālas attiecības nav aizliegtas, bet viendzimuma laulības vai partnerattiecību reģistrācija nav atļauta, norāda BBC.

Kā vēsta Ukrainas LGBT kopienas pārstāvji, šis jautājums sevišķi saasinājies kara laikā. Ukrainas armijā dienē arī homoseksuāli cilvēki, bet viņu partneriem nav nekādu tiesību gadījumā, ja partneris tiek ievainots vai nogalināts.

“Pašlaik katra diena var kļūt par pēdējo. Arī viendzimuma pāriem jābūt iespējai veidot ģimeni un iegūt oficiālu dokumentu, kas to apstiprinātu. Viņiem vajadzīgas tādas pašas tiesības kā tradicionāliem pāriem,” uzskata petīcijas autori.

Ukrainā veikta sabiedriskās domas aptauja rāda, ka viendzimuma laulību legalizāciju gatavi atbalstīt tikai 23,6% respondentu (2016. gadā attiecīgais rādītājs bija 4,8%).

Tomēr sabiedrības attieksme pret homoseksuāliem cilvēkiem ir uzlabojusies. Negatīvs viedoklis par homoseksuāliem cilvēkiem ir 38,2% respondentu (salīdzinot ar 60,4% iepriekš), palielinājies pozitīvo viedokļu īpatsvars (no 3,3% uz 12,8%), bet 44,8% respondentu ir neitrāla attieksme.

Ukraina ir kļuvusi par Eiropas Savienības kandidātvalsti un apņēmusies tuvināties Rietumu vērtībām. Eiropas Savienības valstīs attieksme pret homoseksuālām attiecībām ir krietni liberālāka nekā Krievijā, kur LGBT kopienas pārstāvjiem bieži nācies saskarties ar diskrimināciju.

Ukrainas parlaments jūnijā ratificēja Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā saukto Stambulas konvenciju. Par ratifikāciju balsoja 259 deputāti, pret bija tikai astoņi. Latvijas parlaments šo konvenciju vēl nav ratificējis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt