Pusdiena

Par aicinājumu Rimšēvičam atkāpties Saeima lems nākamajā sēdē

Pusdiena

Pusdiena 01.03.2018

Ukraina saņems vēl vienu ES aizdevumu miljarda eiro apmērā

Ukraina saņems vēl vienu ES aizdevumu miljarda eiro apmērā

Rīgā ceturtdien, 1.martā, ierodas Ukrainas premjers Volodimirs Groismans. Viņam ir paredzēta tikšanās ar premjeru Māri Kučinski. Galvenais sarunas temats būs sadarbība ekonomikas un drošības jautājumos. Kopējā ekonomiskā situācija Ukrainā pēdējos gados ir būtiski uzlabojusies, tomēr joprojām ir daudz neatrisinātu problēmu. Tādēļ trešdien, 28. februārī, Briselē tika panākta politiska vienošanās par vēl viena aizdevuma piešķiršanu Ukrainai. Tā apjoms būs viens miljards eiro.

Eiropas Komisija (EK) trešdien ir panākusi politisku vienošanos par jaunā aizdevuma piešķiršanu Ukrainai. Lai gan formālais lēmums vēl ir priekšā, jau tagad ir skaidrs, ka Ukrainai tiek plānots aizdot vienu miljardu eiro. EK priekšsēdētāja vietnieks Valdis Dombrovskis sacīja, ka maksājums sadalīts divās vienādās daļās un to izsniegs, ja Ukrainā tiks ieviestas vairākas reformas.

"Tie ir jautājumi, kas ir saistīti ar cīņu ar korupciju - amatpersonu deklarāciju pārbaude, patiesā labuma guvēju noskaidrošana dažādos uzņēmumos. Bet ir arī citi nosacījumi, piemēram, par kredītreģistra izveidi. Tur gan jāsaka, ka drīzumā Ukrainā šis darbs būs pabeigts. Arī tiek meklēti risinājumi saistībā ar koksnes eksporta aizliegumu, kas Ukrainā ir pieņemts. Bet, visticamāk, šis jautājums tiks risināts kā tirdzniecības disputs, veidojot speciālo arbitrāžu," sacīja Dombrovskis.

Daudzi no šiem nosacījumiem bija iekļauti jau iepriekšējā Eiropas makrofinansiālās palīdzības programmā. Tomēr Ukrainas valdība nav spējusi laikus pieņemt prasītās reformas. Tādēļ iepriekšējās programmas termiņš beidzās, tā arī neizmaksājot daļu no paredzētā aizdevuma. Tagad Brisele cer, ka Kijeva saņemsies un spers nepieciešamos soļus.

"Es domāju, ka ir svarīgi, ka Eiropas Savienība sadarbojas ar Ukrainu un šo ciešo iesaisti, kas līdz šim ir bijusi, saglabā. Tas attiecas gan uz asociācijas līgumu, gan uz brīvās tirdzniecības līgumu, gan uz bezvīzu režīmu, gan arī uz dažāda veida palīdzību, jo mēs sniedzam gan makrofinansiālo, gan humanitāro palīdzību. Skaidrs, ka Ukrainai šis atbalsts pašreiz ir ļoti svarīgs, jo konflikts Austrumukrainā turpinās. Un no šī viedokļa ir svarīgi, lai Eiropas Savienība savu atbalstu turpinātu," teica EK viceprezidents.

Arī Latvijas premjers Māris Kučinskis pirms ceturtdienas pēcpusdienā gaidāmās tikšanās ar Ukrainas kolēģi Groismanu ir norādījis, ka situācija Ukrainā joprojām ir sarežģīta. Tomēr abu valstu uzņēmēji turpina tirdzniecību. Un arī Latvijas valdība vēl arvien ir gatava sniegt politisko atbalstu Kijevai, it sevišķi Eiropas gaiteņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti