Panorāma

ASV jūras kājnieki dodas uz mācībām Ādažos

Panorāma

Aprit 30 gadi, kopš publiskots Molotova-Ribentropa pakts

Desmitais palīdzības sūtījums Ukrainai

Ukraina saņems desmito palīdzības sūtījumu no Latvijas

Uz Ukrainas austrumiem – uz Slovjansku – devušās divas kravas mašīnas ar labdarības sūtījumu ukraiņu karavīru ģimenēm un iedzīvotājiem, kas cietuši karadarbībā. Karadarbībā cietušos ukraiņu karavīrus un ģimenes Latvijas armijas pārstāvji atbalsta jau piekto gadu.

Virskapelāns Elmārs Pļaviņš un karavīri piepilda furgonu ar saiņiem, kurus sarūpējušas galvenokārt Zviedrijas un Latvijas nevalstiskās organizācijas un vietējie uzņēmēji.

Kopš pagājušā gada sūtījumus nogādā tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība vajadzīga visvairāk. Ukrainas austrumos joprojām notiek separātistu uzbrukumi. Ukraiņu karavīri jau četrus gadus atrodas uz frontes līnijas un nevar pilnvērtīgi palīdzēt savām ģimenēm. 

"Viņiem katru dienu ir jāaizstāv teritorija, katrs metrs, tā varētu sacīt. (..)

Mēs nedrīkstam palikt vienaldzīgi ar to, kas notiek Ukrainā. Tā mazā palīdzība dara brīnumus," uzskata Pļaviņš.

Šīs ir jau desmitā humānās palīdzības krava, ko bruņotie spēki nogādā Ukrainai. Šoreiz tiek vestas 34 tonnas. Te ir apavi, apģērbi un citas lietas. Bet kopumā šajos desmit braucienos ir nogādātas 250 tonnas humānās palīdzības.

Kopš 2014.gada vasaras ukraiņu karavīru bērni saņem sūtījumus, sākot jauno mācību gadu un arī dāvanas Ziemassvētkos. Virskapelāna aicinājumam palīdzēt Ukrainas karavīru ģimenēm un iedzīvotājiem, kas cietuši karadarbībā, atsaukušās draudzes Cēsīs, Aizputē, Ogrē. Arī iedzīvotāji ziedojuši.  

Abas automašīnas Slovjansku sasniegs 3.jūnijā. Jau 4.jūnijā Latvijas vēstnieks Ukrainā kravu nodos ukraiņu labdarības organizācijai. Pēc tam Nacionālā gvarde sūtījumu nogādās ukraiņu karavīru ģimenēm, iedzīvotājiem un bēgļiem. Pļaviņš Slovjanskā arī lasīs lekcijas Ukrainas armijas kapelāniem un karavīriem par garīgo atbalstu.

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti