Ukraina sāk saņemt elektroģeneratorus no starptautiskajiem partneriem

Ukraina ir sākusi saņemt elektroģeneratorus un citu nepieciešamo aprīkojumu no starptautiskajiem partneriem iniciatīvas "Cerības ģeneratori" ietvaros, valdības sēdē paziņoja premjerministrs Deniss Šmihaļs.

"Beļģijas pilsētas ir nodevušas Ukrainai pirmo ģeneratoru partiju. Drīz pievienosies arī citas Eiropas Savienības valstu pašvaldības. No Francijas ir saņemti 100 ģeneratori. Norvēģija pašlaik nodrošina ar ģeneratoriem Ukrainas robežsargus. Vakar tikšanās laikā ar Slovākijas valdības ministru delegāciju vienojāmies par apmēram 300 elektroenerģiju ģenerējošo līdzekļu piegādēm," sacīja premjers.

Viņš piebilda, ka pašlaik tiek saskaņota palīdzības pakete ar Japānu. "Tajā būs aprīkojums, kas vajadzīgs steidzamiem energosistēmas remontiem. Pirmā palīdzības etapa ietvaros japāņu partneri arī nodos Ukrainai vairāk nekā 240 ģeneratoru," sacīja Šmihaļs.

Šmihaļs 2.decembrī paziņoja, ka Ukraina gaida simtiem transformatoru un desmitiem tūkstošu ģeneratoru, kuriem jāatvieglo smagā situācija energoapgādē, kas radusies pēc Krievijas raķešu uzbrukumiem Ukrainas enerģētikas infrastruktūras objektiem.

Ukrainas Augstākā rada (parlaments) pieņēma likumprojektus, ar kuriem ģeneratori un enerģētiskais aprīkojums, kas nepieciešams elektroģeneratoru iekārtu ražošanai Ukrainā, tiek atbrīvoti no pievienotās vērtības nodokļa un ievedmuitas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti