Ukraina protestē pret Putina vizīti Krimā

Ukrainas Ārlietu ministrija paudusi stingru protestu saistībā ar kārtējo Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizīti Krimā, kas notika bez saskaņošanas ar Kijevu, ziņo aģentūra “UNIAN”.

Ukraina uzskata Putina vadītās delegācijas vizīti un citus Krievijas ierēdņu braucienus uz okupēto Krimu par valsts suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpšanu un cinisku starptautisko normu ignorēšanu, uzsvērts Ukrainas Ārlietu ministrijas paziņojumā.  

Ukrainas protesta nota iesniegta Krievijas Ārlietu ministrijai.

Putins jau vairākas reizes apmeklējis Krimu, kopš 2014.gadā Krievija to anektēja, un arī iepriekš Kijeva asi reaģēja un sniedza protesta notas.

Krievija anektēja Krimu 2014.gada martā pēc neatzītā referenduma, kurā rezultātā, pēc Maskavas sniegtās informācijas, vairākums nobalsoja par pievienošanos Krievijai. Bet aprīlī sākās konflikts Ukrainas austrumos.

2014.gada aprīlī Donbasā bruņoti prokrieviski noskaņoti cilvēki ieņēmuši administrācijas ēkas un pieprasījuši referendumu par reģionu statusu, vēlāk pasludinot neatzītās tautas republikas. Kijeva sākusi pret viņiem pretterorisma operāciju. 2015.gada februārī Minskā ar Vācijas un Francijas līderu, kā arī Krievijas prezidenta līdzdalību  panākta vienošanos par 13 miera plāna punktiem, kas paredzēja ne tikai uguns pārtraukšanu un smago ieroču atvilkšanu no ukraiņu spēku un prokrievisko separātistu sadursmes līnijas, bet arī Ukrainas konstitūcijas reformu un īpašo statusu separātistu pārņemtajiem Doņeckas un Luhanskas apgabaliem. Kopš tā laika gan abas konfliktējošās puses ik pa laikam ziņo par pamiera pārkāpšanu un situācija nav būtiski mainījusies.  

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti