Ukraina: Krievijas gatavošanās jaunam raķešu triecienam var ilgt vairākas dienas

Ukrainas Gaisa spēki uzskata, ka pēc pirmdien Ukrainā notikušā kārtējā Krievijas masveida raķešu trieciena Maskavai būs nepieciešamas vairākas dienas, lai sagatavotos nākamajam uzbrukumam. Krievijai pietiekot raķešu vēl vairākiem masveida uzbrukumiem.

Ukraina: Krievijas gatavošanās jaunam raķešu triecienam var ilgt vairākas dienas
00:00 / 03:36
Lejuplādēt

Ukraina joprojām turpina atkopties no pirmdien piedzīvotā Krievijas masveida raķešu trieciena. Visvairāk cieta Odesas apgabals, kur tūkstošiem ukraiņu palika bez elektrības, ūdens un siltuma.

Uzņēmums "Ukrenergo" apstiprināja, ka dažas Krievijas armijas raķetes trāpīja enerģētikas objektos. Saistībā ar pirmdienas triecieniem Ukrainā atkal ieviesti avārijas elektroenerģijas padeves pārtraukumi.

Krievijai beigušies Irānas dronu krājumi

Ukrainas Gaisa spēki norāda, ka Krievijai sagatavošanās laiks jaunam masveida triecienam varētu aizņemt vairākas dienas. Šajā gatavošanās posmā ietilpst raķešu maršruta programmēšana, izlūkdatu vākšana, tostarp par Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmu izvietojumu un sistēmas vājajām vietām.

Gaisa spēki arī norāda, ka Krievijai jau, iespējams, beigusies pirmā bezpilota lidaparātu partija, ko tā saņēma no Irānas. Šo dronu izmantošana neesot manīta jau dažas nedēļas.

Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas direktorāta vadītājs Kirilo Budanovs izteicies, ka Krievijai augstas precizitātes raķešu pietiek vēl dažiem masveida uzbrukumiem.

"Krievijas Federācijas augstas precizitātes ieroču krājumi jau tuvojas beigām. Tie jau sen ir kritušies. Tomēr, kā redzam, viņi nolēma iet līdz galam, tas ir, uz nulli. Reāli viņiem vēl ir palikuši daži liela mēroga uzbrukumi, un viņi ies uz nulli," uzskata Budanovs.

Zelenskis apmeklē karavīrus Donbasā

Dienā, kad Ukrainā tiek svinēta Bruņoto spēku diena, Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis apmeklējis karavīrus Donbasā, pasniedzot arī apbalvojumus.

Zelenskis apmeklēja Slovjanskas pilsētu, kas atrodas 45 kilometrus uz ziemeļiem no Bahmutas, kas kopš Hersonas atbrīvošanas kļuvusi par kauju centru.

Zelenskis tikās ar Ukrainas aizstāvjiem un apbalvoja karavīrus. Prezidents arī ierakstīja karavīriem veltītu video sveicienu, stāvot pie Slovjanskas pilsētas zīmes.

"Šo dienu es sagaidu frontes līnijā ar mūsu cīnītājiem. Šodien esam Donbasā. Kara zona ir plašāka, cīņa ir grūtāka, cena ir augstāka.

Bet ir kaut kas, kas paliek nemainīgs, pastāvīgs – jūsu drosme, jūsu izturība, jūsu griba un līdz ar to arī mūsu brīvība. Jūsu neuzvaramība un līdz ar to arī mūsu neatkarība. Jūsu drosme un mūsu pateicība par to!"

Notikusi gūstekņu apmaiņa

Bruņoto spēku virspavēlnieks Valērijs Zalužnijs uzrunā karavīriem sacīja, ka ir lepns kopā ar viņiem aizstāvēt savu valsti.

"Šajā dienā es vispirms domāju par kritušajiem brāļiem un māsām un viņu ģimenēm. Šīs domas liek mums atskatīties uz ceļu, ko esam gājuši gandrīz deviņus gadus.

Tas ir karotāju ceļš, to cilvēku ceļš, kuriem ir drosme un cieņa izvēlēties brīvību. Tas ir klāts ar asinīm, pilns ar ciešanām un sāpēm. Bet tieši tas mūs ved uz priekšu, lai atriebtos un uzvarētu.

Tajā nav vietas bailēm vai izmisumam. Katru dienu, apzinoties cenu, ko maksājam par brīvību, es sakopoju visu savu gribu dūrē, lai man pietiktu spēka uzvarēt agresoru un atvairīt tā vēlmi iejaukties mūsu brīvībā."

Dienā, kad Ukrainā tiek svinēta Bruņoto spēku diena, mājās atgriezušies 60 Ukrainas karavīri. Gūstekņu apmaiņas laikā Ukrainas kontrolētajā teritorijā atgriezušies 34 Mariupoles aizstāvji, 14 no viņiem aizstāvēja "Azovstaļ" rūpnīcu. Viņu vidū arī ievainotie.

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainai pretuzbrukumā izdevās atbrīvot no okupantiem lielāku teritoriju, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma. 11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti