Ukraina konstitūcijā nostiprina stratēģisko kursu uz dalību ES un NATO

Ukrainas Augstākā Rada ceturtdien, 7. februārī, apstiprināja izmaiņas konstitūcijā, nostiprinot valsts pamatlikumā Ukrainas stratēģisko virzību uz dalību Eiropas Savienībā (ES) un NATO, vēsta aģentūra “Unian”.

Par konstitūcijas izmaiņām nobalsoja 334 deputāti no 385, kuri bija reģistrējušies sēžu zālē.

Ar izmaiņām konstitūcijas preambulā tagad noteikts, ka Augstākā Rada, rūpējoties par pilsonisko saskaņu Ukrainā un apliecinot ukraiņu tautas eiropeisko identitāti un valsts Eiropas un Eiroatlantiskā kursa nenovēršamību, pieņem šo konstitūciju.

Tāpat konstitūcijā ierakstīts, ka Augstākās Radas pilnvaras ir noteikt valsts iekšpolitikas un ārpolitikas principus, realizēt valsts stratēģisko kursu uz Ukrainas pilnvērtīgas dalības iegūšanu Eiropas Savienībā un NATO.

Konstitūcijā noteikts, ka prezidents ir valsts stratēģiskā kursa uz dalību ES un NATO realizācijas garants un valdība nodrošina šī kursa realizāciju.   

NATO atzīst Ukrainas tiekšanos uz dalību aliansē un aicina Ukrainas varasiestādes turpināt reformas, aģentūrai “Unian” pauda NATO oficiālais pārstāvis, komentējot Augstākās Radas lēmumu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti