Šis lēmums būs spēkā karastāvokļa laikā un vēl sešus mēnešus pēc tam.
Paredzams, ka Ukraina no starptautiskajiem partneriem piesaistīs 125 miljardus grivnu (ap 3,38 miljardi eiro), lai segtu tarifu starpību.
Ukrainas valdība nesen jau nolēma iesaldēt apkures saimniecībai paredzētās gāzes cenas. Apkures pakalpojumu sniedzēji gāzi varēs iegādāties par 7,4 grivnām (0,2 eiro) par kubikmetru (tātad 200 eiro par 1000 kubikmetru).
"Tas nodrošinās, ka vietējām pašvaldībām nevajadzēs paaugstināt apkures un karstā ūdens tarifus. Fiksētā cena būs spēkā līdz 2023. gada 31. maijam," teica Ukrainas premjers Deniss Šmihaļs.
Ukrainas iedzīvotājiem gan ir bažas, ka karadarbības dēļ daudzviet nemaz nebūs iespējams sākt apkures sezonu. Piemēram, Krievijas spēku apšaudītās Slovjanskas pilsētas mērs Vadims Ļahs brīdinājis iedzīvotājus, ka apkures sezona, visticamāk, netiks sākta, tādēļ iedzīvotājiem labāk pamest pilsētu un pārcelties uz drošākiem Ukrainas reģioniem.
Iespējas samaksāt par apkuri apgrūtina arī tas, ka daudzi Ukrainas iedzīvotāji karadarbības dēļ palikuši bez darba. Ukrainas Nacionālā banka prognozē, ka Ukrainas iedzīvotāju algas šogad kritīsies par vairāk nekā 25%, bet inflācijas līmenis pārsniegs 30%.