Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ukrainā izcēlusies ķīlnieku krīze

Ukrainā izcēlusies ķīlnieku krīze; visi ķīlnieki atbrīvoti

Ukrainā izcēlusies ķīlnieku krīze. Ar ieročiem un sprāgstvielām bruņots vīrietis Luckas pilsētā sagrābis autobusu, kurā atrodas aptuveni 20 pasažieru, bet pēc desmit stundu krīzes drošības spēki triecienā atbrīvojuši ķīlniekus un aizturējuši viņu sagrābēju.

Dienas gaitā bija dzirdami šāvieni, taču nav ziņu par upuriem.  

Ķīlnieku krīze sākās otrdien, 21. jūlijā, no rīta neilgi pēc pulksten deviņiem. Bruņots vīrietis sagrāba pasažieru autobusu, kurā atrodoties 10 līdz 20 cilvēki. Viņš esot  bruņots ar sprāgstvielām un ieročiem. Pilsētas centrs norobežots, iedzīvotāji aicināti palikt mājās.

Ukrainas mediji ziņoja, ka notikuma vietā bijuši dzirdami šāvieni, vīrietim no autobusa izšaujot policistu virzienā. Nav ziņu, ka kāds būtu cietis. Viņš arī no autobusa izmetis granātu, taču tā nav sprāgusi.

“Cenšamies vest sarunas, mēs viņam zvanām. Sākuma viņš atbildēja, bet nākamajos mēģinājumos vairs ne,” stāstīja policijas pārstāvis Jurijs Kroško.

Pēc autobusa un ķīlnieku sagrābšanas vīrietis ap pusdesmitiem pats piezvanījis policijai un stādījies priekšā kā “Maksims Plohojs” jeb “Maksims Sliktais”.

Kā vēlāk pavēstīja Ukrainas varasiestādēs, vīrieša īstais vārds ir Maksims Krivošs, 45 gadus vecs, divreiz tiesāts par bandītismu, izspiešanu un krāpniecību, vairākus gadus pavadījis cietumā. 

Internetā ievietotā video viņš pauda neapmierinātību ar Ukrainā pastāvošo “sistēmu”, sociālajos tīklos pieprasīja augstākajām amatpersonām sevi atzīt par “teroristiem”, bet prezidentam Volodimiram Zelenskim visiem likt noskatīties dokumentālo filmu “Zemieši” ("Earthlings''), kas stāsta par dzīvnieku ekspluatēšanu mūsdienu sabiedrībā.

Tiešsaistes vietnes “Youtube” un “Twitter” viņa kontus jau izdzēsušas.

Atsaucoties uz policiju, vietējie mediji vēsta, ka vīrietim esot garīga rakstura traucējumi un viņš nesen nonācis psihiatriskajā uzskaitē. Pirms dažiem gadiem esot sarakstījis grāmatu par savu kriminālās dzīves pieredzi un filozofiskajiem uzskatiem.

Luckā steidzamā kārtā ieradies Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs, lai koordinētu Iekšlietu ministrijas struktūru darbu. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka cieši uzrauga situāciju un tiek darīts viss, lai ķīlnieku krīzi atrisinātu bez cilvēku upuriem.

Teju desmit stundas pēc ķīlnieku krīzes sākuma Krivošs atļāva nodot ķīlniekiem ūdeni. Pēc sarunām ar policiju Krivošs atbrīvoja trīs no ķīlniekiem - vecāka gadagājuma sievieti, pusaudzi un grūtnieci.

Drīz pēc tam drošības spēki veica operāciju ķīlnieku atbrīvošanai.

Drošības spēki ķīlnieku krīzes atrisināšanai izmantojuši bruņutransportieri, ar ko piebraukuši autobusam un veikuši operāciju ķīlnieku atbrīvošanai.  

Vīrietis īpašo spēku un policijas operācijas laikā aizturēts un atbrīvoti visi 13 ķīlnieki.

Neviens no viņiem nav cietis, paziņoja iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs. Pēc viņa teiktā, ķīlniekus sagrābušais vīrietis pats izgājis no autobusa un uzreiz aizturēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt