Ukraina ievieš sankcijas Krievijas mediju vadītājiem

Ukrainas prezidents Petro Porošenko parakstījis rīkojumu par ierobežojošu pasākumu noteikšanu "Krievijas propagandistiem" – "melnajā sarakstā" iekļauti "Pirmā kanāla", aģentūras TASS un telekanāla "Russia Today" vadītāji, vēsta ārvalstu mediji.

Kopumā "melnajā sarakstā" iekļautas 17 personas, tostarp "Pirmā kanāla" ģenerāldirektors Konstantīns Ernsts, TASS ģenerāldirektors Sergejs Mihailovs, bijušais telekanāla "LifeNews" ģenerāldirektors Ašots Gabreļanovs, kā arī telekanāla "Russia Today" galvenā redaktore Margarita Simonjana.

Sankcijas būs spēkā līdz 2017.gada beigām. 

Kā paziņojumā atzīmējis Ukrainas prezidents Porošenko, ekonomiskās un citas sankcijas tiek noteiktas pret personām, kas rada reālus un potenciālus draudus valsts nacionālajām interesēm un nacionālajai drošībai, kā arī veicina teroristisko darbību.

Vienlaikus ar šo rīkojumu Porošenko atcēlis sankcijas pret 29 ārvalstu žurnālistiem, to vidū avīzes "Vesti Segodņa" žurnālistiem no Latvijas, kas tika ieviestas pērn rudenī.

Jau ziņots, ka Krievija 2014.gada martā anektēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kremlī tika parakstīts arī oficiāls dokuments par Krimas un Sevastopoles uzņemšanu Krievijas sastāvā, un visi pussalas iedzīvotāji tika atzīti par Krievijas Federācijas pilsoņiem.

Savukārt kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība (ES), ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas, finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm. Savukārt Krievija atbildēja ar pārtikas importa aizliegumu no ES valstīm, kas pamatīgi iedragāja arī Latvijas piensaimniecības nozari.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti