Ukrainā apglabās Irānas aviokatastrofas upurus

Svētdien, 19. janvārī, Ukrainā nogādātas Irānā notriektās lidmašīnas 11 pasažieru un apkalpes locekļu mirstīgās atliekas. Viņu bēres paredzētas pirmdien.  

Zārkus ar katastrofas upuriem Kijevas lidostā sagaidīja vadošās valsts amatpersonas, tai skaitā prezidents Volodimirs Zelenskis un valdības vadītājs.

Nedaudz vēlāk notika piemiņas ceremonija un ziedu nolikšana, kurā bez augstajām amatpersonām piedalījās arī aptuveni 1000 iedzīvotāju. Katastrofā kopumā gāja bojā 176 cilvēki, un starp tiem bija 11 Ukrainas iedzīvotāji - deviņi apkalpes locekļi un divi pasažieri.  

KONTEKSTS:

Irānā 8. janvārī ap sešiem no rīta pēc vietējā laika notika Ukrainas aviokompānijas lidmašīnas katastrofa. Desmit minūtes pēc pacelšanās no Teherānas lidostas ar gaisa kuģa apkalpi tika zaudēti sakari, un tad lidmašīna avarēja. Avārija notika pāris stundu pēc tam, kad Irāna bija sākusi ballistisko raķešu uzbrukumu Irākas bāzēm, kurās atradās ASV, arī Latvijas karavīri. Zināms, ka liela daļa no 176 cilvēkiem lidmašīnā bija studenti, kas devās mājās no atpūtas. Pasažieru vidū vismaz desmit studentu bija no Albertas Universitātes Kanādā. Bojāgājušo vidū ir ukraiņi, zviedri, afgāņi, briti un vācieši.

Rietumvalstu drošības iestādēm esot pierādījumi, ka Ukrainas lidmašīnas katastrofā pie Teherānas lidostas iesaistīta Irānas ''zeme-gaiss'' raķete. Teherāna šos apgalvojumus sākumā noliedza, taču vēlāk atzina, ka lidmašīna notriekta kļūdas dēļ.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti