Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

A. Rezņikovs: 97% no Krievijas mērķiem Ukrainā ir civilobjekti

Ukraina: 97% no Krievijas mērķiem Ukrainā ir civilie objekti

Ukrainas aizsardzības ministrs Oleksijs Reznikovs vēsta, ka deviņu mēnešu laikā kopš uzbrukuma sākuma Krievija pret Ukrainu veikusi vairāk nekā 16 000 raķešu triecienu. Reznikovs norāda, ka 97% no uzbrukumu mērķiem bija Ukrainas civilie objekti.

"Mēs cīnāmies pret teroristu valsti. Ukraina uzvarēs un sauks pie atbildības kara noziedzniekus," uzsver Reznikovs.

Viens no Krievijas triecienu mērķiem bijis Kamjankas ciems atbrīvotajā Harkivas apgabalā. Šī vieta ir burtiski noslaucīta no zemes virsas, tā situāciju vērtē Ukrainas drošības iestādes.

Kamjanka atrodas tikai septiņus kilometrus no frontes līnijas. Asiņainas cīņas šeit ir turpinājušās vairākus mēnešus. Neviena māja nav palikusi neskarta. Lielākajai daļai no apmēram 1300 ciema iedzīvotāju izdevās aizbēgt. Vai nu pašiem, vai nu ar Ukrainas armijas palīdzību.

Precīzs bojā gājušo ciema iedzīvotāju skaits joprojām nav zināms. Cilvēki tika atrasti aizsprostoti pagrabos, aprakti dārzos. Tie, kam izdevās izdzīvot, nezina, ko darīt tālāk. Arī Ludmila Kornijča, kuras māja tika pilnība izpostīta.

"Bija skaidra sajūta, ka vēl mazliet un mūs kaut kur nogalinās, kāds no mums būs prom. Es nezinu, kā mēs dzīvosim. Es sev uzdodu šo jautājumu katru dienu. Ko darīt? Ar ko sākt?" vaicā Ludmila.

Apmēram 40 cilvēkus no ciema bija aizvedusi Krievijas armija. Tajā skaitā Olgu Čeredničenko un viņas ģimeni. Sieviete stāsta, ka Krievijas karavīri ar varu izlika viņas ģimeni no mājām un pārvietoja uz Krievijas tolaik okupēto Izjumu. Tagad Olga ar dēlu ir atgriezušies. Viņi vāc graudus, lai pēc tam tos apmainītu pret ēdienu.

"Acīmredzot viņi iemeta granātu un visu iznīcināja. Šie graudi... Tā ir kolhoza labība. Mans vīrs nopirka jaunu lauksaimniecības tehniku. Kombaini, sējmašīnas. Visa tehnika importēta, kvalitatīva. Visu iznīcināja," stāsta Olga.

Kamjankā nav elektrības, gāzes un ūdensapgādes. Visticamāk, nebūs arī visu ziemu. Komunikācijas ir iznīcinātas.

Līdzīgi ir citviet Ukrainā. Krievijas regulāri veikto raķešu uzbrukumu dēļ arī galvaspilsētā Kijivā notiek elektrības padeves un siltumapgādes pārrāvumi.

Krievijas raķešu uzbrukumā cietis daudzdzīvokļu nams Ukrainā

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis brīdina, ka Krievija gatavo jaunu raķešu uzbrukumu vilni valsts enerģētikas infrastruktūrai, kas jau tā ir būtiski sabojāta.

Ukrainas Bruņoto spēku pārstāvji vēsta, ka par jauniem uzbrukumiem varētu liecināt Melnajā jūrā dislocēts Krievijas karakuģis, no kura var palaist spārnotās raķetes.

Tikmēr uz sauszemes pašlaik vissīvākās kaujas notiek Bahmutas tuvumā. Kā paziņojis Ukrainas bruņoto spēku Austrumu grupējuma pārstāvis Serhijs Čerevatijs, ik dienu Bahmutas virzienā ienaidnieks izdara aptuveni 200 triecienu.

Intervijā televīzijas kanālam "Espreso TV" Čerevatijs arī norādījis, ka situāciju sarežģītāku padara sliktie laika apstākļi.

"Bahmuta joprojām ir Ukrainas galvenās cīņas epicentrs. Šeit ienaidnieks izdara visvairāk uzbrukumu un ik dienu mēs redzam no 180 līdz 200 apšaudēm," stāsta Čerevatijs.

"Viņi cenšas arī citos veidos uzbrukt mūsu pozīcijām. Tā kā ir šķīdonis un zeme ir mīksta, ienaidnieks ir mainījis taktiku – vairs nav iespējams izmantot tankus, bruņutransportierus vai citu kaujas tehniku. Tāpēc ienaidnieks veido mazākas grupas, ar kurām pa mežu joslām cenšas pietuvoties mūsu pozīcijām."

"Ukrainas bruņoto spēku darbības apgrūtina migla, taču mēs joprojām atrodam veidus, kā cīnīties ar ienaidnieku.

Tiek izmantoti bezpilota lidaparāti un citi līdzekļi. Krievijas armija ik dienu cieš lielus zaudējumus. Taču pats galvenais, ka ienaidniekam neizdodas pārraut mūsu aizsardzības līniju."

KONTEKSTS: 

24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Rudens sākumā Ukrainas pretuzbrukumā no okupantiem atbrīvota lielāka teritorija, nekā Krievijai bija izdevies ieņemt kopš aprīļa sākuma.

11. novembrī Krievijas karaspēka vienības pameta Hersonas pilsētu, kur drīz vien ienāca Ukrainas karavīri.

Krievija ar raķetēm regulāri apšauda Ukrainas pilsētas, lai ziemā atstātu ukraiņus bez elektrības un siltuma. Eiropas Parlaments ir pasludinājis Krieviju par terorismu atbalstošu valsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti